Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kodowanie kluczyka b7


danielo31

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z kluczykami. Nie działa centralny zamek z pilotów (posiadam 2 szt) Magik od dorabiania kluczy zdiagnozował że samochód nie widzi tych kluczyków i trzeba zakodować każdy pilot a potem zakodować auto do nich. Koszt usługi wycenił na 500 PLN. Kiedy zapytałem czy jeżeli odłączę akumulator, samochód będzie nadal pamiętał kluczyki, odpowiedział że na to nie daje gwarancji. Miał ktoś z kolegów podobny problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie akumulatora było to samo nie działał centralny zamek , włożyłem kluczyk do stacyjki włączyłem zapłon i przytrzymałem w kluczyku tylko nie pamiętam czy otwieranie czy zamykanie około pięciu sekund,wyłączyłem zapłon i wszystko działa jak należy,kodowałem tak obydwa kluczyki,możesz spróbować taki zabieg wykonać.

Muszę takie kodowanie wykonywać po każdym odpięciu akumulatora.

 

Edytowane przez bogus096
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po każdym odpieciu aku u siebie musze "kodować" (czy jak sie to tam zwie) obydwa kluczyki.

Poprostu przekrecam na zapłon i cofam tak np. żeby radio chodziło. Wtedy klikam i przytrzymuje zamykanie na kluczyku na pare sekund zaraz potem klikam otwieranie i trzymam. Wyciagam kluczyk ze stacyjki i sprawdzam czy działa. Jeśli nie to ponowna próba. Nie wiem czy to przypadek czy jak ale nigdy nie udalo mi sie za 1 razem. Zawsze działa za drugim podejsciem. Ot taki psikus :) ale działać działa :) Zawsze musze kodowac dwa mimo iż jeden mam pod reka przy odpinaniu. Nw czy to ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po każdym odpieciu akumulatora jak i wymianie bateri,

Ja to zrobiłem tak, a kodowalem wczoraj i się udało. 

Pierwsze odpuściłem szyby, zamknąłem drzwi, włożyłem klucz do stacyjki, włączyłem zapłon i wcisnalem przycisk zamknięcia i trzymałem ( koło 8 sek) później zamykanie i wyłączyłem zapłon, od tej pory działaja dwa piloty. 

Także kombinuje aż Ci się uda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...