Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFB] Silnik pracuje tylko na biegu jałowym

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej wszystkim.Mam dosc powazny problem z moim 2.5tdi AFB.Otoz wczoraj gasząc auto wszystko bylo ok a dzis rano silnik zapalil normalnie lecz pracuje tylko na wolnych obrotach,co prawda zaraz po zapaleniu jak dodam gazu to obroty wzrosną do 1100 i wtedy silnik juz pozostaje caly czas na tych obrotach.Wymienilem juz filtr paliwa.Dodam ze zaswieca sie wtedy kontrolka swiec zarowych i zaczyna mrugac a nie jest ona winą braku stopu bo to tez juz przerabialem..Nie moge zVAGowac bo podczas proby lączenia sie z silnikiem wyskakuje mi komunikat ze jest za duzo bledow do wyswietlenia po czym wyrzuca mnie z logowania sie.Z innymi sterownikami bez problemu sie lącze wiec nie moze to byc wina kabla badz VAGa tymbardziej ze probowalem na kilku jego wersjach.Blagam pomozcie cokolwiek...

Opublikowano

Hej wszystkim.Mam dosc powazny problem z moim 2.5tdi AFB.Otoz wczoraj gasząc auto wszystko bylo ok a dzis rano silnik zapalil normalnie lecz pracuje tylko na wolnych obrotach,co prawda zaraz po zapaleniu jak dodam gazu to obroty wzrosną do 1100 i wtedy silnik juz pozostaje caly czas na tych obrotach.Wymienilem juz filtr paliwa.Dodam ze zaswieca sie wtedy kontrolka swiec zarowych i zaczyna mrugac a nie jest ona winą braku stopu bo to tez juz przerabialem..Nie moge zVAGowac bo podczas proby lączenia sie z silnikiem wyskakuje mi komunikat ze jest za duzo bledow do wyswietlenia po czym wyrzuca mnie z logowania sie.Z innymi sterownikami bez problemu sie lącze wiec nie moze to byc wina kabla badz VAGa tymbardziej ze probowalem na kilku jego wersjach.Blagam pomozcie cokolwiek...

zagadaj, kolego z chlopakami, na spotach krakowskich, zeby ktos sprobowal innym VAG-iem. podlaczasz sie na pracujacym silniku czy wylaczonym.

obejrz dobrze silnik, pod katemprzewodow elektrcznych

czy problem nie pojawil sie po myciu, przejechaniu przez kaluze? byc moze do ECU dostala sie woda, stad problemy z komunikacja z ECU.

Opublikowano

jak silnik pracuje tylko na jałowym to wykręć z pompy wtryskowej elektrozawór N109 (start/stop), wypłucz go w benzynie ekstrakcyjnej, przedmucha a następnie ponownie wkręć - powinna usterka ustąpić.

Opublikowano

jak silnik pracuje tylko na jałowym to wykręć z pompy wtryskowej elektrozawór N109 (start/stop), wypłucz go w benzynie ekstrakcyjnej, przedmucha a następnie ponownie wkręć - powinna usterka ustąpić.

Pompy VP44 nie posiadają zawora N109 ani nawet "czegoś" o podobnym przeznaczeniu.

RadekKRK - podwyższone obroty biegu jałowego, migająca kontrolka świec i brak reakcji na pedał gazu, to zasadniczo najgłębszy stan serwisowy - chociaż przyczyny mogą być bardzo prozaiczne, tanie i błahe w usunięciu. W takim przypadku bez odczytania pamięci usterek raczej nie warto kombinować na "chybił-trafił" ... :hi: .

Opublikowano

na Vagu wyjdzie błąd potencjometru pedału gazu.

Opublikowano

Hej wszystkim.Mam dosc powazny problem z moim 2.5tdi AFB.Otoz wczoraj gasząc auto wszystko bylo ok a dzis rano silnik zapalil normalnie lecz pracuje tylko na wolnych obrotach,co prawda zaraz po zapaleniu jak dodam gazu to obroty wzrosną do 1100 i wtedy silnik juz pozostaje caly czas na tych obrotach.Wymienilem juz filtr paliwa.Dodam ze zaswieca sie wtedy kontrolka swiec zarowych i zaczyna mrugac a nie jest ona winą braku stopu bo to tez juz przerabialem..Nie moge zVAGowac bo podczas proby lączenia sie z silnikiem wyskakuje mi komunikat ze jest za duzo bledow do wyswietlenia po czym wyrzuca mnie z logowania sie.Z innymi sterownikami bez problemu sie lącze wiec nie moze to byc wina kabla badz VAGa tymbardziej ze probowalem na kilku jego wersjach.Blagam pomozcie cokolwiek...

zagadaj, kolego z chlopakami, na spotach krakowskich, zeby ktos sprobowal innym VAG-iem. podlaczasz sie na pracujacym silniku czy wylaczonym.

obejrz dobrze silnik, pod katemprzewodow elektrcznych

czy problem nie pojawil sie po myciu, przejechaniu przez kaluze? byc moze do ECU dostala sie woda, stad problemy z komunikacja z ECU.

Miałem taki sam problem w Golfie po myjni, po nocy w garażu udało się połączyć i po skasowaniu błędów , silnik zaczął pracować jak zwykle.
Opublikowano
  • Autor

Problem rozwiązany -przyczyna tkwila w nie lączeniu kostek idących z ECU do wnetrza.Dzieki wszystkim za pomoc.Pozdrawiam;-)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.