Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8t BFB] mokre zawory wydechowe, ogólna ocena


cysiek18

Rekomendowane odpowiedzi

Staram się doprowadzić to moje 1.8t do jakiegoś ładu i składu (podobno 80% silników 1.8t to trupy :) ). Miałem luźne nakrętki kolektora więc wymieniłem uszczelkę i nakrętki. Zawory nie wyglądały najlepiej, widać że uszczelniacze zaworowe nie są już w najlepszym stanie. Ten biały nalot to norma, auto jeździ na lpg ? 

Co ciekawe nie puszcza dymka, nawet rano po dłuższym postoju. Kat też nie wygląda na zawalony. Poniżej filmik z porannego odpalenia. Oleju trochę ubywa (1-1.2l na 10k km) ale mam też wyciek spod pokrywy :)

IMG_20180421_144702.jpg

IMG_20180424_180942.jpg

IMG_20180421_144811.jpg

IMG_20180806_202324.jpg

_______________________________________________________________________________________________________________________

Druga sprawa to luzy na turbosprężarce. Są dość spore, a mimo to turbo w miarę trzyma serię. Zmieniać czy jeszcze chwilę pojeździ ?

Logi 115+118, PB na zewnątrz 32-34 stopnie. http://www.vaglogi.pl/log-115_118_ErBIG.html

We wrześni planuję wakacje w Chorwacji, pytanie czy jechać z takim turbo czy zbyt duże ryzyko. Uszczelniacze na zaworach raczej jeszcze chwilę pojeżdżą i nie padną całkowicie z dnia na dzień :)

Co radzicie ?

Edytowane przez cysiek18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duży luz na turbo. Nie ma prawa być luzu wzdłużnego, a u Ciebie nie wygląda to ciekawie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, matimonn napisał:

Zbyt duży luz na turbo. Nie ma prawa być luzu wzdłużnego, a u Ciebie nie wygląda to ciekawie....

Powiem ci że zasięgnąłem opinii osób regenerujących turbo i powiedzieli, że luz owszem spory jest ale tragedii jeszcze nie ma. Znaczna ilość tego luzu się skasuje po podaniu oleju. Oleju nie widać żeby brała, dymić nie dymi, na kacie nie widać spalonego oleju. Może jeszcze chwilę to pojeździ, póki co trzyma doładowanie :)

Na regeneracje a bardziej na hybrydę przygotowany mentalnie i finansowo jestem, ale teraz nie mam czasu na zabawę bo zostało dwa tygodnie do ślubu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...