Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AKN] Pomoc przy odkręceniu turbiny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam pytanko odnośnie wymontowania turbinki w 2.5 TDI 150ps odkręcilem wszystko prucz jednej śruby niemozna doniej niczym dojsc, jest przykręcona w kolektoze pozostale 3 odkręcilem, podobno zeby sie doniej dostac trzeba rozmontowac (rozdzielic) turbinke.. ale czy to prawda bo niechce czegos sknocic.... Została mi jedna skubana.... prosze o pomoc..... Dziękuje :)

Opublikowano

Turbinę rozdzielisz na stole..., dobre klucze kolego i ogień :wink4:

Opublikowano

coś mi się zdaje, że jest to śruba mocująca przewód olejowy do turbiny, trzeba uważać bo łatwo ukręcić ten przewód, dwie siedemnastki tam chyba przychodzą i trzeba skontrować dolną nakrętkę ale po wcześniejszym dorobieniu specjalnego klucza bo normalny nie wejdzie pomiędzy gorącą i zimną część turbiny, jest fotoporada demontażu z Audi A3 kolegi o nicku "stopi" i ostatni post jest ważny,

o ten :

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1091794&start=60&sid=

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Musisz się napocić kolego niestety, ale wszystko się da. Ja to robiłem w garażu.Chodzi Ci o śrubę mocującą turbinę do kolektora zasilającego? Jak stoisz przed maskę pierwsza od lewej? Mała 10tka albo 13stka chyba i siła w łapach + WD i walka ;)[br]Dopisany: 04 Marzec 2009, 05:09_________________________________________________

coś mi się zdaje, że jest to śruba mocująca przewód olejowy do turbiny, trzeba uważać bo łatwo ukręcić ten przewód, dwie siedemnastki tam chyba przychodzą i trzeba skontrować dolną nakrętkę ale po wcześniejszym dorobieniu specjalnego klucza bo normalny nie wejdzie pomiędzy gorącą i zimną część turbiny, jest fotoporada demontażu z Audi A3 kolegi o nicku "stopi" i ostatni post jest ważny,

o ten :

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1091794&start=60&sid=

On ma V6 kolego a nie 1.9. Inna bajka
Opublikowano

ja dospawywałem klucz żeby był pod odpowiednim kątem... i idzie bez problemu... :>

Ps. Ogólnie wyciągnąć turbo w V6 to pryszcz... :cool1:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.