Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kodowanie sterownika ABS


austin225

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z góry przepraszam jeśli temat trafił na nie odpowiedni dział.

Mam problem mianowicie z kodowaniem sterownika ABS po wymianie modułu pod kierownicą.

Problem polega na tym iż robię wszystko zgodnie z instrukcją lecz w 03 ABS/ Basic Settings w 3 polu mam locked i nie wiem o co chodzi kodowałem kilka razy i nie chciało zaskoczyć jak wyjdę z grupy 03 ABS to kodowanie ginie. Czy jest ktoś w stanie mi podpowiedzieć co robię źle lub jak co zrobić aby zaskoczyło. Dodam że sprawdzałem kodowanie przed wymiana modułu i było takie samo jak wpisuje teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A login wyliczony masz prawidlowo i wpisujesz go przed kodowaniem?

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Brake_Electronics_(Bosch_5.7)

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wyliczony z strony  którą właśnie podałeś kolego, hamulce spisałęm oznaczenie z książki serwisowej. Może spróbować z innym typem hamulcy?

Najpierw robię Login następnie Coding i następnie w Login wpisuje 40168 i Jak wyjdę z 03 ABS to wszystko ginie, a w Basic Settings w 3-cim polu gdzie powinno być Activate lub ok u mnie jest Locked.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie miales poprzednie kodowanie? Ponadto musisz pamietac zeby wszystko lacznie z adaptacja czujnika skretu robic podczas jednego polaczenia ze sterownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, austin225 napisał:

Witam.

Z góry przepraszam jeśli temat trafił na nie odpowiedni dział.

Mam problem mianowicie z kodowaniem sterownika ABS po wymianie modułu pod kierownicą.

Problem polega na tym iż robię wszystko zgodnie z instrukcją lecz w 03 ABS/ Basic Settings w 3 polu mam locked i nie wiem o co chodzi kodowałem kilka razy i nie chciało zaskoczyć jak wyjdę z grupy 03 ABS to kodowanie ginie. Czy jest ktoś w stanie mi podpowiedzieć co robię źle lub jak co zrobić aby zaskoczyło. Dodam że sprawdzałem kodowanie przed wymiana modułu i było takie samo jak wpisuje teraz.

Po wymianie modułu pod kierownicą i dokładce przełącznika tempomatu też miałem problem, żeby zapamiętało kodowanie. Weszło po tym jak spróbowałem na odpalonym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...