Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dlaczego od 2000 obrotów jest moc ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie nie dawno posiadam Audi a4 B5 1.9 TDI 2000r. oznaczenie silnika AJM 116 km. Od razu pisze zeby nie bylo dopiero uczę się i rozwiązać problemy. Moje pytanie do was to tak.

Jadąc na 3 biegu mając 1800 obrotów chce dodać gaz ale łapie moc dopiero od 2000 obrotow. Dlaczego tak jest ??? Na wyższych biegach tak samo się dzieje. Sprawdzałem wszystkie przewody n75 może coś ominolem. Mam nadzieję że jaką kolwiek odpowiedz dostanę od was oraz zrozumienie o co chodzi 

Opublikowano
18 godzin temu, Serrek_AUDI napisał:

Witam serdecznie nie dawno posiadam Audi a4 B5 1.9 TDI 2000r. oznaczenie silnika AJM 116 km. Od razu pisze zeby nie bylo dopiero uczę się i rozwiązać problemy. Moje pytanie do was to tak.

Jadąc na 3 biegu mając 1800 obrotów chce dodać gaz ale łapie moc dopiero od 2000 obrotow. Dlaczego tak jest ??? Na wyższych biegach tak samo się dzieje. Sprawdzałem wszystkie przewody n75 może coś ominolem. Mam nadzieję że jaką kolwiek odpowiedz dostanę od was oraz zrozumienie o co chodzi 

Turbina budzi się przy około 2000 obr./min., więc dlatego wtedy odczuwasz, że auto ma moc. Wirnik turbiny zaczyna kręcić się wtedy znacznie szybciej i dzięki temu silnik dostaje więcej powietrza. Więcej, szybciej i dzięki intercoolerowi powietrze jest chłodniejsze. Sprawność rośnie, stąd ta moc :)

Opublikowano
  • Autor

@panduzeka czyli można powiedzieć że tak ma być i nie darady zmienić ? Dobrze zrozumiałem ? ?

Opublikowano
2 minuty temu, Serrek_AUDI napisał:

@panduzeka czyli można powiedzieć że tak ma być i nie darady zmienić ? Dobrze zrozumiałem ? ?

Ale tak bardzo to odczuwasz, tzn. tak bardzo Ci to przeszkadza? Miałem kilka turbodiesli, ale nie odczuwałem specjalnie jakiejś mega turbo-dziury. Jeździłeś innym TDI i u Ciebie jest inaczej? W sensie bardziej to odczuwasz?

Jeśli jedziesz dynamicznie,m to po prostu utrzymuj obroty w okolicach 2000 obr./min.

Opublikowano
  • Autor

Cholera no ciezko powiedzieć chce mieć od razu moc jak nacisne pełny gaz a nie muszę chwilowo czekać aż przekroczy 2000 obrotów na minutę ... Nie wiem czy nie za bardzo wyjaśniłem o co chodzi. Muszę nagrać filmik ale zmieniam amortyzatory, wahacze, przeguby, tarcze i klocki 

Opublikowano
W dniu 29.08.2018 o 18:35, Serrek_AUDI napisał:

Cholera no ciezko powiedzieć chce mieć od razu moc jak nacisne pełny gaz a nie muszę chwilowo czekać aż przekroczy 2000 obrotów na minutę ... Nie wiem czy nie za bardzo wyjaśniłem o co chodzi. Muszę nagrać filmik ale zmieniam amortyzatory, wahacze, przeguby, tarcze i klocki 

Ale każdy silnik z kompresorem, czy turbiną tak działa. W rajdówkach jest coś takiego jak podtrzymanie turbo, ale włączasz to tuż przed startem do odcinka.

Przejedź się innym TDI i będziesz miał porównanie.

Edytowane przez panduzeka
*kompresor napędzany jest paskiem

Opublikowano
  • Autor

Jeździłem peugotem 2.0 110km 1999r jest lepiej niż moja Audi gdy dam gaz na maxa od razu lepiej idzie a Audi dopiero gdy przekroczy 2000 obrotów na minutę ...

Opublikowano

Ja natomiast odczuwam niedobór mocy najbardziej na pierwszym biegu. Wiem, że jedynka jest tylko do ruszania, ale w B5 jest ona chyba po prostu za słaba. Nie wiem czy jest to kwestia tego, że w B5 1.9 TDI jest taka krótka jedynka, czy może coś u mnie jest nie tak, ale ruszając spod świateł muszę nieźle cisnąć gaz aby choć zrównać się z innymi samochodami. Auto na jedynce po prostu nie ciągnie. Po przełączeniu na dwójkę (przy 20 km/h i 2000 obrotów) już jest zupełnie inna bajka, wciska w fotel aż miło i to naprawdę w szerokim zakresie obrotów, ale w momencie gdy ja wrzucam dwójkę inni kierowcy już są przede mną i nadal ciągną na jedynce :P

Opublikowano
  • Autor

Właśnie coś z tym podobnego mam ?

Opublikowano

Chyba nie znasz zasady działania turbiny. Poczytaj trochę na necie jak użytkować takie auto szczególnie zimą i jak dbać o turbinę.

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.