Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b8 2,0tdi 170km jak to jest z tym silnikiem?


Wysoki.01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Przymierzam się do zakupu b8 wybór padł na silnik 2,0tdi 170km i mam pytanie odnoście wad tego silnika, jak i rzeczy na które wypadałoby w szczególności sprawdzić przed zakupem samochodu?? Czytałem że od 2010r w górę silniki te poprawiono z wad fabrycznych. Jak mają się silniki z 2008/9 czy warto się nimi zainteresować, czy całkowicie sobie odpuścić ze względu na wady i szukać czegoś od 2010 w górę? Jakie są największe przypadłości starszych i nowszych silników i jak poprawić te starsze, co trzeba wymieniać,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki od 2010r Tdi mają poprawione pompy oleju.Ja kupiłem z 2011r 170 KM CAHA super motor dynamiczny.Dużo czytałem na ten temat w necie i wybrałem ten motor.Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam CAHA z 09.2009r I mam poprawioną pompę obecnie mam 230tys. Zrobiłem 45tys I tylko robiłem rozrząd, 4 łożyska, termostat, uszczelka pod deklem I przednie hamulce reszta jest seria i polecił bym ten silnik. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. A wszystkie silniki 170km to CAHA czy są jeszcze inne? Jeśli są inne to jak je od siebie odróżnić? Raczej poszukam coś od 2010 w górę żeby mieć spokojną głowę. A jak dwumas i dpf w tych silnikach? Jak ze spalaniem w tych samochodach?  takie bardziej w okół większego komina niż długie jazdy w trasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od  dwóch tygodni CGLC 177KM , i jestem bardzo zadowolony .A spalanie tak od 6 - 7 litrów , zależy kto ma jaką nogę . Mi udało się zejść do 5,4l  ale to na trasie przy prędkości 100 km , ale nie kupuje się takiego auta żeby tak jeździć :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...