Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z obiegiem ?


cinek674

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . jak w temacie . podczas jazdy zauważyłem wzrost temperatury 98-100 * . po podniesieniu maski zauważyłem wyciek wody ze zbiorniczka , woda się gotowała . Myślałem że to termostat więc wymieniłem ... Jednak problem został. Po dłuższej analizie wymieniłem pompę wody ... Problem został . Dodam , że górny wąż jest gorący , a dolny zimny , tak jakby termostat cały czas nie puszczał  obiegu , jutro wyjmę całkiem termostat i sprawdzę bez , Macie może jakieś inne pomysły ? W układzie chłodzenie jest niwy płyn , nowy olej jak i filtr , nie widać uszkodzeń uszczelki pod głowicą "wody w oleju czy oleju w układzie chłodzenia" Może coś z chłodnicą ? wymieniana dwa lata temu ... > Pytanie czemu dolny wąż jest chłodny a w zbiorniczku gotuje się woda .. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegę,widzę że pierwsze najbardziej istotne rzeczy które przy takich objawach nalezy sprawdzić masz już ogarnięte. Więc dalej podpada termostat, sprawdź go sobie domowym sposobem - czyli włóż go do gotującej wody jeśli się otworzy to sprawdź ile i czy jego wychył w mm jest zgodny z danymi katalogowymi. Ja zwykle zakładam termostaty marki Wahler - polecam. Jeśli to nie to to do sprawdzenie drożność chłodnicy - można sprawdzić bez jej wyciągania - wpakować od góry węża z wodą i zobaczyć czy dołem leci. Trochę ekstremalne ale dobre rozwiązanie. Nic innego na tą chwilę nie przychodzi mi do głowy. 

Powodzenia w dłubaniu i napisz czy problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2018 o 23:38, cinek674 napisał:

Witam . jak w temacie . podczas jazdy zauważyłem wzrost temperatury 98-100 * . po podniesieniu maski zauważyłem wyciek wody ze zbiorniczka , woda się gotowała . Myślałem że to termostat więc wymieniłem ... Jednak problem został. Po dłuższej analizie wymieniłem pompę wody ... Problem został . Dodam , że górny wąż jest gorący , a dolny zimny , tak jakby termostat cały czas nie puszczał  obiegu , jutro wyjmę całkiem termostat i sprawdzę bez , Macie może jakieś inne pomysły ? W układzie chłodzenie jest niwy płyn , nowy olej jak i filtr , nie widać uszkodzeń uszczelki pod głowicą "wody w oleju czy oleju w układzie chłodzenia" Może coś z chłodnicą ? wymieniana dwa lata temu ... > Pytanie czemu dolny wąż jest chłodny a w zbiorniczku gotuje się woda .. ?

Podłącz VAGa i sprawdź błędy. Sprawdź wentylator przy chłodnicy. Przy określonej temperaturze powinien się włączyć. Może jakiś czujnik go nie uruchamia, a może sam wentylator się zacina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...