Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dwa problemy z audi po zmianie radia na nie-ori


Mike921

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jakiś czas temu wymieniłem radio na takie - http://www.pioneer-latin.com/en/products/deh-p5050ub-137.html nagłośnienie to Nokia zamontowane w Avancie. 

Nie przejmowałem się za bardzo jak to gra bo nie miałem za bardzo czasu - jest USB to jest najważniejsze. Ale teraz chciałem trochę poprawić to granie. Ten adapter, żeby grał tył kupiłem odrazu i tył coś tam grał. Ale teraz już wiem, że Adapter był do bani i kupiłem nowy do Nokii. Tył gra, subek też, ale cholernie cicho. Jak dam fader na tył to troche słyszę głośniki z tyłu ale subka to już nie bardzo. Jak położę na nim rękę albo wsadzę głowę do bagażnika to słychać jak gra. 

Wydaje mi się, że czegoś mi brakuje w kostkach wychodzących z instalacji samochodu. Trochę poczytałem i to chyba ten przewód do wybudzenia wzmacniacza. Dodatkowo, żółta kostka powinna mieć wszystkie piny zajęte. Tak sądzę, bo na ten adapter wychodzą z niej wszystkie i z tego co wiem, te dwa brakujące to właśnie tył. Zdjęcie w linku poniżej

kostka mini iso żółta

Znalazłem też nigdzie nie podłączony biały kabel z czarną kostką i wydaje mi się, że to może być to wybudzenie wzmacniacza. Jeśli tak, to z czym go połączyć? Fota niżej 

czarna kostka

wszystko widać na zdjęciach. Czy ktoś wie co może powodować ten problem, że tył gra tak słabo? A może to radio nie jest w stanie ogarnąć tego suba? 

Tutaj są zdjęcia wszystkich przewodów, adaptera i radia. Jak trzeba coś więcej to wrzucę.

Druga sprawa jest taka, że na starym adapterze radio pamiętało ustawienia, teraz jest lipa i po wyjęciu kluczyka wszystkie ustawienia się kasują. Co może być przyczyną?

Z tego co sam się domyślam, coś poprostu nie jest podłączone dobrze (standardowo do adaptera nie da się pomylić, mam na myśli, że jakiś przewód nie jest wpięty do kostek w aucie) i jeśli ktoś wie co jest na rzeczy to plz pomocy.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Radio się kasuje bo pewnie w przejściówce sa na odwrót zasilania: po stacyjce z tym wprost z akumulatora.

-Gdyby sygnał wzbudzenia wzmacniacza był niepodłączony to tył w ogóle by nie grał, ponadto znajduje się on w żółtej wtyczce.

-Puste dwa piny to sygnały dla przednich głośników jeżeli są zasilane z zewnętrznego wzmacniacza np dla systemu BOSE, więc w twoim przypadku tak ma być

-W przypadku nie oryginalnego radia podłączonego przez przejściówkę tył zawsze będzie grał cicho ponieważ sygnał wyjściowy z radia nie jest w stanie wysterować fabrycznego wzmacniacza. Nawet przy fabrycznym radiu tył gra ciszej.

-Żeby tył grał głośno można zastosować adapter jak poniżej, wtedy wzmacniacz wysterowujemy sygnałem głośnikowym z radia

 

 

 

Wyj-cie-rca-Konwerter-Wysoki-Poziom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, bin85 napisał:

-Radio się kasuje bo pewnie w przejściówce sa na odwrót zasilania: po stacyjce z tym wprost z akumulatora.

-Gdyby sygnał wzbudzenia wzmacniacza był niepodłączony to tył w ogóle by nie grał, ponadto znajduje się on w żółtej wtyczce.

-Puste dwa piny to sygnały dla przednich głośników jeżeli są zasilane z zewnętrznego wzmacniacza np dla systemu BOSE, więc w twoim przypadku tak ma być

-W przypadku nie oryginalnego radia podłączonego przez przejściówkę tył zawsze będzie grał cicho ponieważ sygnał wyjściowy z radia nie jest w stanie wysterować fabrycznego wzmacniacza. Nawet przy fabrycznym radiu tył gra ciszej.

-Żeby tył grał głośno można zastosować adapter jak poniżej, wtedy wzmacniacz wysterowujemy sygnałem głośnikowym z radia

 

 

 

Wyj-cie-rca-Konwerter-Wysoki-Poziom.jpg

Znasz może nazwę tego adaptera i masz gdzieś schemat jak to podłączyć? Dzięki za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bin85 napisał:

Poddaje się, za głupi jestem i nie kumam za bardzo tego opisu z aukcji. Powiesz mi coś więcej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już chyba prościej się tego nie da wytłumaczyć.

Do wyjść na tylne głośniki w radiu podłączasz ten adapter ( - zielony przewód do lewego głośnika "+"  itd według opisu) natomiast chinche z przejściówki do subwoofera wpinasz do tego adaptera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...