Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Prośba o ocenę logów 1.8T AVJ brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich,

Proszę o analizę logów , mam problem z autem które raz jedzie a raz nie. Silnik jak w tytule, przebieg 250 tyś km. miał zrobiony jakiś program przez poprzedniego właściciela. Od jakiegoś czasu auto łapie "muła" po dłuższej jeździe, mam wrażenie jakby turbina przestawała wtedy pracować. Auto wyposażone w instalację LPG Stag QNEXT, reduktor AC250, listwa Barracuda. Ogólnie wydaje mi się, że jeździ znacznie gorzej niż zaraz po zakupie. Problem występuję zarówno na LPG jaki i PB.  Wymieniłem zawór DV,  n75 (allegro), świece itp., ale nie widzę znacznej różnicy poza brakiem efektu tzw. źrebaka - uszkodzony DV. Proszę o analizę logów, być może uda się Wam znaleźć przyczynę problemu. Dziękuję

Logi LPG

http://vaglogger.apphb.com/log/5bb0c393bb9fddbc60082ab5

Wcześniejsze kiedy auto "lepiej" jeździło PB

https://log.malonetuning.com/chart/239447#H8KLCADClsOHwrBbAgNNwoxBDsODIAwEw7%2FDgsOZwpZCwpvDnyAOwrRYw4RSCsKRMVXDmsOXJxDCqcOqcXdmw5c5w7Mswq8HZ8OCJMKlbcOVw4DDpMKhwpdrEcO%2Bw5IZw4Ekw4okQcOJXCTCv0kUwrXDoMKOYcOnwr7CuDYLR8OCGDRUw5Jew55BwqVRJyFGw7zDvGQjwpwWHWfCp8O5B8OcBDNYwrh5MHbDoMOQwrTDlG3DpXFnZ8OvD24aGwjCrwAAAA%3D%3D

https://log.malonetuning.com/chart/239446#H8KLCADDk8OPwrBbAgNtwo1BCsODMAwEw7%2FCosKzDHXCm8OfGB%2FDlEbCuMKGw4QKwrISw5LCvsK%2BcQzCpcKHHnfChmFDAMOlWTZ2IxlVNkDCj8K3wojDv8OwwrXDocKHw4zDt1zDmCXClXXCqcKAwpcOJ8ORw7zDpmMiJC7CrGQMw53ClMKNw5XCnMKJw5sdw63CuRXCvcKhcXTCry8Cw43DqWlncsK8w73CiMOgccKICMO%2BVMK0wprDlGXDisOWwowfYsO8ABBDSELCvwAAAA%3D%3D

Opublikowano

Już we wczesniejszych logach turbo pożno wstawało, teraz jest dużo gorzej, zdejmij dolot i sprawdz jakie luzy ma turbina.

Opublikowano
  • Autor

Ok, jutro sprawdzę jaki luz ma turbina. Zapomniałem jeszcze dodać, że silnik wolno schodzi z obrotów ( zaworek odmy jest sprawny, czujnik sprzęgła chyba działa - wyłącza tempomat po wciśnięciu sprzęgła). W sterowniku silnika często pojawiają się błędy:

16517 -  Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Response too Slow
        P0133 - 002 -  Lower Limit Exceeded - Intermittent
16891 -  Idle Control System RPM: Higher than Expected.
        P0507 - 001 -  Upper Limit Exceeded - Intermittent

16712 -  Knock Sensor 1 (G61): Signal too High
        P0328 - 001 -  Upper Limit Exceeded - Intermittent
17964 -  Charge Pressure Control: Negative Deviation
        P1556 - 002 -  Lower Limit Exceeded - Intermittent

Opublikowano
  • Autor

Witam,

chyba udało mi się znaleźć przyczynę problemów z brakiem mocy. Winny okazał się zapchany katalizator. Po usunięciu katalizatora auto odżyło nie do poznania. Przy okazji sprawdziłem stan wirnika turbiny od strony gorącej i niestety luz promieniowy wynosi kilka mm. Na szczęście nie ma luzu osiowego. Teraz czeka mnie usunięcie programowe 2 sondy ponieważ po około 100km pojawia się mój ulubiony komunikat- check engine. Poniżej zamieszczam logi wykonane po usunięciu katalizatora, proszę o ocenę czy wszystko jest w porządku.

https://log.malonetuning.com/chart/239767#H8KLCAAfwrvCuFsCA23CjU0Ow4IgEMKFw68yw6shKcOaRD0LYTHDisKEwpJUaGAww5XDk1tow5LCuHDDucOew7d%2BwozCgUd6w55DZMOlc8KqSwEcLDZzTjl8eMKTCMKeI2cSwobCncOEF2dRwpLDlMKqaA3CrcKxd8Kmw6BYORIqLMONPMKjw6TDisO%2Fw4jDpSDDpMKceh8zwpDCg8KfwqTDn2zDiR9gBsOUOMOiDU94wrUIwrpHwqhKKsOLHMO6wqQewq3DvQLCmcKPwq56w40AAAA%3D

Opublikowano

Turbo dość sporo przeładowuje. Pytanie tylko czy to wina softu czy czegoś innego.

Opublikowano
  • Autor

Czy przyczyną przeladowania może być uszkodzony zawór DV? Nie wiem czy to ma związek ale teraz po usunięciu katalizatora słychać odgłosy tzw. źrebaka...

Opublikowano

Zawór dv nie powinien być przyczyną przeładowania, ale jak słychać żrebaka to i tak go sprawdz czy sprawny.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.