Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne stukanie w silniku


Mazurxx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam problem z moim 2.0 TDI BLB. Na wolnych obrotach w silniku słyszalne są dziwne odgłosy. Jest to jakby chrobotanie, uderzanie metalu o plastik. Stukanie to nie jest zależne od obrotów silnika i jest nieregularne. Gdy dodam gazu, to dźwięk jest tak samo głośny i stukanie jest o tej samej częstotliwości i przy mocniejszym wciśnięciu gazu jest zagłuszany przez prace silnika. Wydaje mi się też, że przy mocniejszym przygazowaniu mija chwila aż dźwięk powróci. 

W silniku dopiero co wymieniona została cała pompa oleju wraz z napędem, komplet dwumasy ze sprzęgłem, pasek alternatora, uszczelniacz wałka rozrządu i czujnik ciśnienia oleju. 

 

 

W rzeczywistości dźwięk jest bardziej metaliczny i głośniejszy. 

Tutaj na zdjęciu zaznaczone z którego miejsca wydobywa się dźwięk. 

 

 

 

 

666164099_1_644x461_slupek-silnik-blb-bre-20-tdi-a4-b7-passat-kompletny-klobuck_rev002.jpg

Edytowane przez Mazurxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tam zawór EGR, czasami trybiki się wycierają w nich. zdemontuj i sprawdź przepustnice i EGR.  Jeśli połamane trybiki to masz winowajcę.

aha są tam też klapy wirowe, jakby nic nie bylo z zaworkiem to jeszcze one do sprawdzenia. można zaślepić testowo wężyk do tej gruszki z przodu silnika przy obudowie rozrządu.

Czyszczenie zawsze się przyda :)

Edytowane przez moniuh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mazurxx a mam takie pytanie bo posiadam taki sam silnik ale nie mam u siebie jednego zaworku oraz tego co zaznaczyłem na obrazku na żółto może mi ktoś podpowiedzieć czemu ja tego nie mam albo w którym miejscu u mnie to się znajduje Sorki za pytanie ale od czasu kiedy samochód wrócił z warsztatu chodzi jak traktor i próbuję nabyć trochę wiedzy czy oby na pewno wszystko mam na swoim miejscu 

Audi a4 blb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AudiA4ABT napisał:

Kolego Mazurxx a mam takie pytanie bo posiadam taki sam silnik ale nie mam u siebie jednego zaworku oraz tego co zaznaczyłem na obrazku na żółto może mi ktoś podpowiedzieć czemu ja tego nie mam albo w którym miejscu u mnie to się znajduje Sorki za pytanie ale od czasu kiedy samochód wrócił z warsztatu chodzi jak traktor i próbuję nabyć trochę wiedzy czy oby na pewno wszystko mam na swoim miejscu 

Audi a4 blb.jpg

Zdjęcie jest poglądowe z internetu. Sam już nie pamietam czy mój silnik wyglada w 100% tak jak na zdjęciu. Jak będę mieć chwile to zdejmę obudowę i sprawdze, ale to nie jutro bo jestem cały dzień w trasie.

 

tez myślałem czy nie jest to EGR. Sprawdzę to w pierwszej kolejności. Dzięki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...