Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Sprzęgło po wymianie na nowe nie wysprzęgla się całkowicie


Cebulacbr

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mój problem wyglada następująco

Około 5 stycznia zamontowałem dla klienta w silniku AFN nowy zestaw sachsa (dwomas,tarcza,docisk,łożysko) po tej operacji klient stwierdził ze skrzynia jest głośniejsza.Po głębszej ekspertyziestwierdzilismy ze to mechanizm różnicowy skrzyni biegów chalasuje i wcale mnie to nie zdziwiło gdyż gość jest katem a autko ma przejechane około 250 tysięcy mil.Problem zacza sie dwa tygodnie temu gdy auto wróciło do mnie do warsztatu ,okazalo sie ze sprzęgło ciągnie i jest problem ze zmiana biegów.Wyjelem skrzynie by zbadać docisk i tarcze,wszystko wyglada ok.Postanowiłem wiec wymienić pompę sprzęgła oraz siłownik .Problem znikł na około 100 kilometrów i znów wrócił,nadmienię ze przed wymiana pompy i siłownika probowałem odpowietrzać kilka razy i było wciąż to samo.Na chwile obecna nie mam juz co wymieniać gdyż wszystko jest nowe oprócz przewodu stalowo gumowego który sprawdzaliśmy na szczelność i ciśnienie. Rozmawiałem z przedstawicielem firmy Sachs który to probował mnie ułagodzić słodkim pierdzeniem ze to wina silnika ponieważ ma duży przebieg i wibruje w skutek czego sprzęgło moze sie zapowietrzać .Stare sprzęgło wymieniliśmy dlatego ze dwomas był głośny i brało dość wysoko,nie było innych problemów.Probowałem zasięgnąć porady w innych warsztatach ,stacjach aso i firmach specjalizujących sie w sprzęgłach i klops każdy rozkłada ręce

Pozdrawiam :hi:

* używaj proszę - zgodnie z regulaminem forum - technicznego nazewnictwa [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w innym aucie i pomogła wymiana łapki wyciskającej łożysko oporowe bo stara się wygięła i nie dociskała do końca.Można też przełużyć lub dopasować troszkę dłuższy bolec wychodzący z wysprzęglika żeby głebiej wyciskał sprzęgło.Jednak wszystko powinno działac raczej bez takich patentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taką możliwość to porównaj z innego auta długość tego bolca,(pręta)który wychodzi z wysprzęglika.Może jest krótszy, wytarty i do końca nie wyciska.Obejrzyj dokładnie łape która wyciska łożysko czy nie jest gdzieś popękana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popychacz (pret) jest nowy ,lapa tez jest ok .dzwonilem dzis do sachs germany i nic czeski film mieli juz ten problem i go nie rozwiazali ,sa w toku poszukiwan . mielismy juz kiedys podobny problem z subaru impreza sti ale to tylko dlatego ze sprzeglo bylo fabryczne a auto mialo 400 bhp + i pod wplywem temperatury tarcza sie rozwarstwiala ale w tym przypadku wszystko jest nowe a auto podkrecilismy tylko na okolo 150 bhp

Widze ze wielu uzytkownikow audi jest w angli zapraszamy na remaping ,dysponujemy jednymi z najnowszych urzadzen do chip tuningu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pozostaje ci włożyć inny zestaw.Przed wymianą było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wysprzęgla wystarczająco aby całkowicie rozłączyć silnki od skrzyni. kolega Cebulacbr pisze, że jest problem ze zmianą biegów (efekt półsprzęgła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wysprzęgla wystarczająco aby całkowicie rozłączyć silnki od skrzyni. kolega Cebulacbr pisze, że jest problem ze zmianą biegów (efekt półsprzęgła).

bede sie czepial, ale prosilbym o precyzyjne wypowiadanie sie, ciagnac sie mogą gluty z nosa :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wysprzęgla wystarczająco aby całkowicie rozłączyć silnki od skrzyni. kolega Cebulacbr pisze, że jest problem ze zmianą biegów (efekt półsprzęgła).

bede sie czepial, ale prosilbym o precyzyjne wypowiadanie sie, ciagnac sie mogą gluty z nosa :kwasny:

Nie wiem o co Ci chodzi z tym czepianiem sie. Jeżeli znasz działanie sprzęgła to powinienneś to rozumieć. Jeżeli nie rozumiesz to podczas ruszania z miejsca w czasie puszczania sprzęgła gdy auto zaczyna ciągnąć spróbuj zmienić bieg na inny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede sie czepial, ale prosilbym o precyzyjne wypowiadanie sie, ciagnac sie mogą gluty z nosa :kwasny

Przypuszczam, ze koledze chodziło o to, iż po włączeniu biegu przy wciśniętym sprzęgle samochód zaczyna jechać co przy prawidłowo działającym sprzęgle nie powinno mieć miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...