Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Jaki system operacyjny pod VAG'a ?


marcin9680

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam krotkie pytanko a mianowicie nabylem VAGa wraz z oprogramowaniem 311-2. Mam problemy z uzyskaniem polaczenia z komputerem auta , udalo sie to tylko raz po czym system Windows pokazal wiadomosc: "program VAG-COM przestal dzialac , system windows zamknie program i powiadomi o rozwiazaniu problemu"

Wspomne ze system jaki posiadam na laptopie to Vista , czy jest mozliwe ze owy VAG nie wspolgra z wspomnianym systemem? Bardzo prosze o podpowiedzi i wskazowki.

Nie dosc ze sama obsluga VAGa , jego funkcje itp. to czarna magia :mysli: dla mnie to jeszcze do tego jakies glupawe problemy z jego uruchomieniem :confused4:

Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wg moich doświarcześ z Vistą znacznie ciężej sie pracuje pod kabelkiem z 311-2. Choć w autach od 99r. nie ma już większego problemu. Błędy w komunikacji których ustawianiami nie można przeskoczyć wręcz unimożliwiają logowanie. Sądzę że wymiana kableka pod CANa tylko pomoże bo żadne uruchamianie ze zgodnością nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krew mnie zaleje z tym USB KKL Viakena - mam to samo co kolega Marcin9680, dokładnie tylko raz się udało połączyć i odczytać błędy a potem kicha "program VAG-COM przestał działać..."

mam Vistę i Golfa z rocznika '99, wersja vaga 311.2 N,

sprawdzałem i ustawiłem prawidłowo port (działa tylko na COM3) w Menedżerze urządzeń, sterowniki są poprawne, komunikat jest że program działa prawidłowo, oczywiście wszystko z poziomu administratora;

przeszukując forum Viakena i inne nie znalazłem żadnego rozwiązania tego problemu gdzie wyskakuje rónież komunikat : "Fast-Synch Compatible: NO" i d*pa blada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziala z vista..na bank wpisz sobie w pomocy windows "app" i rob wg instrukcji..po prostu vista jest szalona :polew:[br]Dopisany: 07 Marzec 2009, 00:32_________________________________________________

Niestety wg moich doświarcześ z Vistą znacznie ciężej sie pracuje pod kabelkiem z 311-2. Choć w autach od 99r. nie ma już większego problemu. Błędy w komunikacji których ustawianiami nie można przeskoczyć wręcz unimożliwiają logowanie. Sądzę że wymiana kableka pod CANa tylko pomoże bo żadne uruchamianie ze zgodnością nic nie daje.
Głupoty opowiadasz jak nic... Jaki Hex?? ma gosc wydac 400 zl bo niby sie z vista nie da?? mi tez wyskakiwal komunikat "program zostanie zamkniety" wzialem szczegoly i blad "app crash" wpisalem w pomoc i problem rozwiazany a kabelek mam za 50 zl[br]Dopisany: 07 Marzec 2009, 00:37_________________________________________________A samochod mam z 2002 i logi nez problemu, adaptacja i wsio co chce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj Uruchom jako administrator i pójdzie

Tak jak Cineksik napisał, kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie od programu i Uruchom jako administrator. U mnie pojawiał sie taki sam problem jak opisujesz ale wystarczy uruchomić jako administrator i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziala z vista..na bank wpisz sobie w pomocy windows "app" i rob wg instrukcji..po prostu vista jest szalona
Tak jak Cineksik napisał, kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie od programu i Uruchom jako administrator. U mnie pojawiał sie taki sam problem jak opisujesz ale wystarczy uruchomić jako administrator i wszystko działa.

dzięki koledzy za zainteresowanie, sprawdzę te opcje co podaliście i zobaczę jak będzie;

z drugiej jednak strony (jak pisałem wcześniej) cały czas pracuję jako administrator na kompie a nie użytkownik więc co do tej opcji mam raczej wątpliwości, że zadziała

ale co do "app crash" to faktycznie miałem dane w szczegółach błędu i chyba jednak tutaj będzie "pies pogrzebany",

dam znać co pomogło jak się z tym uporam.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , wracajac do owego tematu " problemow zwiazanych z dzialaniem VAGa pod Vista" to rowniez moge potwierdzic ze dziala bezblednie z Vista.

Uruchomilem VAGa zgodnie z podpowiedziami kolegow "jako administrator" i wkoncu ruszylo :hi: zadnego naglego wylanczania programu , wyrzucanie bledow itp.

Dodatkowo dzieki pomocy kolegow z A4-klubu , posiadam juz pelna wersje VAGa i smiga jak ta lala :good:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja odpowiem, że próbowałem grzebać w pomocy Windows'a odnośnie "app" ale słaby ze mnie znawca informatyki i nic to nie pomogło (pewnie robiłem nie tak jak trzeba) :decayed:

ale właśnie - uruchamianie jako administrator i wreszcie hula jak trzeba.

Dzięki za nakierowanie na rozwiązanie problemu :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...