Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8T LPG na zimnym wypada zapłon

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie. Nurtuje mnie wypadanie zaplonu krótko po przełączeniu z Pb na LPG. Gdy jadę spokojnie nie ma problemu. Gdy depne mocniej silnik szarpie i zapisuje checka wypadanie zapłonu na 4 cylindrze. Po nagrzaniu nie ma problemu. Logi są ok. Problem występuje od dnia montażu LPG zwłaszcza zimową porą. Na PB nigdy nie było problemu, nawet na zimnym. Czy jest opcja że krzywo wkręcili dyszę lpg w kolektorze na 4 cylindra? Jaka może być przyczyna?

Opublikowano

Zamień cewkę z inną miejscami i zobaczysz czy błąd pójdzie za cewką. Uszkodzona cewka może pracować na PB idealnie ale na LPG już nie koniecznie

Opublikowano

Najszybciej podmienić wtryski lpg miejscami i sprawdzić.

Opublikowano
  • Autor
Teraz, Łukasz13 napisał:

Najszybciej podmienić wtryski lpg miejscami i sprawdzić.

Tuż po zamontowaniu LPG wymieniłem komplet cewek i dalej bylo to samo. Rok temu wymieniłem komplet wtryskiwaczy LPG bo 2 puszczaly na postoju gaz do kolektora a problem na zimnym nadal występuje. Dodam że po programie bardziej ale wiadomo że większe doładowanie to i bardziej to widać... 

Opublikowano

Ja poprostu nie depcze mocniej dopuki auto nie złapie 90 st :) , wiem to nie rozwiaznie.

Opublikowano
  • Autor

Jeszce inna kwestia.. Czy próbował ktoś przedłużać wężyk zasilania wielozaworu? Mam tzw. "butle do jazdy na wstecznym" i jak zostaje ok 13L gazu to przy bucie przerzuca na Pb. Wiem że najlepiej ja obrócić ale wtedy trzeba nowy otwór bezpieczeństwa wiercic( butla nie jest symetryczna) będzie tez problem z miedzią...

Edytowane przez Marcin13

Opublikowano

U mnie winne były przewody (wiązka) dochodzące do cewki.Na pierwszy rzut oka były Ok jednak czas i temperatura zrobiły swoje.Prułem i izolowałem na razie 1 i 2 cylinder.Również objaw tylko na zimnym (wypadanie zapłonów i check.

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, Łukasz13 napisał:

Ja poprostu nie depcze mocniej dopuki auto nie złapie 90 st :) , wiem to nie rozwiaznie.

Ja też ale czasem jest sytuacja ze trzeba podczas zmiany pasa i d*pa....

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, Tomi 69 napisał:

Również objaw tylko na zimnym (wypadanie zapłonów i check.

Ale tez miałeś problem tylko na LPG? 

Opublikowano

Tak miałem tylko na LPG a z czasem już nawet na PB.Wymieniłem cewkofajki,świece i jakie było moje zdziwienie bo nie mogłem odpalić już w ogóle.Przepalał się bezpiecznik od sterowania silnika  (już nie pamiętam który nr ale na dole w skrzynce jeden z większych)  więc zostało kopać w kablach.Jakie było moje zdziwienie kiedy rozprułem wiązkę 1 cylindra a następnie 2.Izolacji praktycznie nie było.Problem ustał do dziś nie pojawił się błąd.No minęło już 1,5roku i spokój.

Opublikowano
  • Autor

Muszę się przyjrzeć tym przewodom, czasem najprostsze metody okazują się skuteczne.. 

Edytowane przez Marcin13

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.