Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poszarpywanie podczas przyspieszania


austin225

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z autem, podczas przyspieszania oraz (hamowania poniżej 50 km/h występują delikatne poszarpywania skrzynia multi lecz była naprawiana i aby wyeliminować została założona inna ponieważ początkowo diagnoza padła na uszkodzoną skrzynie. Auto nie zgłasza żadnych usterek w sterowniku silnika normalnie odpala, jeździ przyspiesza lecz problem występuje na Drive na ręcznej zmianie biegów wszystko jest ok, czasem szarpnie podczas zrzucania biegu w dół lub zmiany na wyższy. Podczas jednostajnej jazdy na tempomacie np 70 km/h obroty falują +/- 50 i czuje jak by auto delikatnie przyspieszało i zwalniało. W aucie wymieniony zawór DV, przepustnica zaadoptowania wyczyszczona podmieniona, wymienione wężyki podcisnienia, wymienione filtry powietrza paliwa, uszczelnione wtryski, wymieniony czujnik położenia wału, pierwsza sonda, nie ma wypadania zapłonu, wymieniona cała odma zaworek sprawdzony, sprawdzone wartości z czujników temperatur wszystko ok, robione logi dynamiczne i uzyskałem informacje że wszystko mieści się w normie już nie wiem co dalej szukać co może być przyczyna powodem szarpania już powoli brak pomysłów czy ktoś ma jakiś pomysł lub wskazówkę co sprawdzić czego szukać...

Zdarzy  się że auto normalnie się rozpędzi i zahamuje bez żadnych oznak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobne jak nie te same objawy tylko że na mam manual 6biegow. Kończy mi się już sprzęgło, czy to by mogło być przyczyną takiego podszarpywania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...