Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzane fotele parza z jednej strony


Davidos28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, panowie jest taka sprawa pacjent to Audi A4 b6 Avant gdy włączę podgrzewanie fotela kierowcy na 1 ew. 2 to siedzisko fotela kierowcy parzy po chwili z lewej strony tak pod udem i szukałem tu na forum ale nie mogę znaleźć jak się do tego dostać co zrobić z tym tematem dodam tylko że wyjąłem fotel ale co jak dalej przelutowac jakiś drut grzejny tak jak tu pisali że jakaś spirala czy coś nie wiem, mógłby ktoś tu dokładnie opisać co i jak może miał taki przypadek u siebie w swoim Audi i  wie jak to ogarnąć. Pozdrawiam ??IMG_20181116_181419.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tego szybko nie ogarniesz to wypalisz sobie dziurę w tapicerce.  Dopóki nie naprawisz tego nie włączaj grzania wcale.
Tak jak piszesz uszkodzona jest mata grzewcza w tym miejscu w którym parzy. Żeby się do nie dostać musisz zdjąć tapicerkę z siedziska, mata jest między tapicerką a gąbką siedziska. To zdjęcie które wstawiłeś to fotel od dołu, jak go już wymontowałeś to teraz pozostaje ściągnąć tapicerkę i wtedy zobaczysz miejsce w którym masz uszkodzoną matę. Pozostaje ją naprawić lub wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2018 o 11:25, kdawid napisał:

jak tego szybko nie ogarniesz to wypalisz sobie dziurę w tapicerce.  Dopóki nie naprawisz tego nie włączaj grzania wcale.
Tak jak piszesz uszkodzona jest mata grzewcza w tym miejscu w którym parzy. Żeby się do nie dostać musisz zdjąć tapicerkę z siedziska, mata jest między tapicerką a gąbką siedziska. To zdjęcie które wstawiłeś to fotel od dołu, jak go już wymontowałeś to teraz pozostaje ściągnąć tapicerkę i wtedy zobaczysz miejsce w którym masz uszkodzoną matę. Pozostaje ją naprawić lub wymienić.

No wszystko ok, tylko że powiedz mi kolego jak się do tego zabrać z tyłu fotela tam gdzie są nogi pasażera za kierowca z jednej i drugiej strony fotela są takie tasiemki elastyczne białe na haczykach takich to odpialem dobra, ale co dalej z dołu ten biały taki materiał też się ściąga ale trzymają go te srebrne takie metalowe druty a od góry patrząc na fotel proboje jakoś ściągnąć tą tapicerkę ale nie mogę i mam wielką prośbę do Ciebie lub innych też tu przegladajacych kolegów ten temat mógłby ktoś opisać jak to dokładnie zrobić żeby ją zdjąć i się dostać tam do tego do środka żeby zlokalizowac tą usterkę

Pozdrawiam ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Davidos28 napisał:

No wszystko ok, tylko że powiedz mi kolego jak się do tego zabrać z tyłu fotela tam gdzie są nogi pasażera za kierowca z jednej i drugiej strony fotela są takie tasiemki elastyczne białe na haczykach takich to odpialem dobra, ale co dalej z dołu ten biały taki materiał też się ściąga ale trzymają go te srebrne takie metalowe druty a od góry patrząc na fotel proboje jakoś ściągnąć tą tapicerkę ale nie mogę i mam wielką prośbę do Ciebie lub innych też tu przegladajacych kolegów ten temat mógłby ktoś opisać jak to dokładnie zrobić żeby ją zdjąć i się dostać tam do tego do środka żeby zlokalizowac tą usterkę

Pozdrawiam ??

Tapicerka jest przymocowana do ramy fotela dokoła, na takich plastikowych listwach. Fotel z auta trzeba wyciągnąć, zdemontować boczne osłony z plastkiu z obu stron fotela. odkręcić oparcie od fotela, siedzisko fotela odwrócić i odpiąć wszystkie te plastikowe listwy które są dookoła tapicerki przyszyte, później trzeba jeszcze odpić zatrzaski którymi tapicerka jest przypięta do gąbki. Jak to zrobisz tapicerkę podniesiesz do góry i zobaczysz matę od grzania i miejsce uszkodzenia z wypaloną dziurą.

I do maty dostajesz się od góry fotela nie od dołu, te metalowe druty i biały materiał zostaw w spokoju.

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne pytanie do tematu bo u mnie też jest bardzo ciepło na "1". Może nie parzy ale przy obecnych temperaturach jest co najmniej wystarczająco ciepło, jesli nie zbyt ciepło. Jednak jest to na całej powierzchni, równomiernie nagrzewane więc moje pytanie brzmi - z jakimi nastawami grzania jeździcie obecnie i czy tez na "1" jest wam wystarczająco komfortowo - w porywach do zbyt ciepło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2018 o 16:46, -Wookie- napisał:

podepne pytanie do tematu bo u mnie też jest bardzo ciepło na "1". Może nie parzy ale przy obecnych temperaturach jest co najmniej wystarczająco ciepło, jesli nie zbyt ciepło. Jednak jest to na całej powierzchni, równomiernie nagrzewane więc moje pytanie brzmi - z jakimi nastawami grzania jeździcie obecnie i czy tez na "1" jest wam wystarczająco komfortowo - w porywach do zbyt ciepło?

Do sprawdzenia czujniki temperatury w matach foteli. Na forum w temacie o naprawie mat jest info jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...