Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zabrudzil mi klej typu superglue szybkę od licznika - czy da się to wyczyścić ?


radzisz22

Rekomendowane odpowiedzi

witam podczas montowania ramek w liczniku przypadkowo zabrudzilem przednia szybke klejem super attack Ramki mi wypadaly nie dalem rady ich zagiac wiec przylapalem punktowo i nastepnie zagialem taki niefart ze mialem zabrudzony klejem palec i dotknalem szybki teraz jest w jednym miejscu jakby mgla czy da sie to wyczysci ?myslalem o tym aby to wyczyscic pasta g3 do lakieru lub auto max one dobrze poleruja i niszcza rysy myslicie ze pomoze prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie sprobuj benzyna eksktrakcyja czy nitro...

pasta porysuje CI szybke. A jak to nie wyjdzie to kup nowa na allegro... mysle ze psie pieniadze

takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze benzyna badz nitro w tym miejscu "zmatowi" szybke.. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerowałem kiedyś na próbę szybkę w telefonie właśnie pastą tego typu (tak z ciekawości bo telefon nie używany a miał duże rysy). Po kilkunastu minutach polerowania szybka z tworzywa była przejrzysta ale małe ryski pozostały (widoczne bardziej pod światło). Możesz spróbować (i ja bym chyba tak zrobił) bo nic innego Ci nie pozostało - klej wżarł się w tworzywo i już go nie usuniesz bez pozostawienia śladu. Benzyną raczej tego nie ruszysz, a po nitro przezroczyste tworzywo pewnie zbieleje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerowałem kiedyś na próbę szybkę w telefonie właśnie pastą tego typu (tak z ciekawości bo telefon nie używany a miał duże rysy). Po kilkunastu minutach polerowania szybka z tworzywa była przejrzysta ale małe ryski pozostały (widoczne bardziej pod światło). Możesz spróbować (i ja bym chyba tak zrobił) bo nic innego Ci nie pozostało - klej wżarł się w tworzywo i już go nie usuniesz bez pozostawienia śladu. Benzyną raczej tego nie ruszysz, a po nitro przezroczyste tworzywo pewnie zbieleje..

Dokladnie, mysle ze juz nic nie masz do stracenia.. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze benzyna badz nitro w tym miejscu "zmatowi" szybke.. :mysli:

zgadzam sie z kolega nie stosuj zadnych rozpuszczalnikówn,benzynek lub nitro na tworzywa sztuczne...szybka ci na pewno zbieleje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzieki za odpowiedz ale tez mi sie tak wydaje ze te nitro zmatowi na bialo ta szyvke sprobuje na telefonie swoim na starej obudowie czy to cos da ta pasta jak tak to w wolnej chwili wyjme licznik i wypoleruje wydaje sie wam ze polerka pomoze?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna ekstrakcyjna, nitro czy inne rozpuszczalniki zmatowią Ci szybę. Polerka powinna pomóc. Może Ci nie usunąć do końca kleju ale napewno będzie lepiej jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUper glue to klej który zmienia strukturę klejonej rzeczy .. rozpuszcza .. więc nie sądzę żeby się udało. Ale ja osobiście ryski czyściłem plasmalem :good:

A tak w ogóle to też działa na porysowane CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie nitro :cool1: to wręcz rozpusci plastik prawie jak kwas :decayed: obawiam sie ze nic z tym nie zrobisz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie - nic nie zrobisz.Kup uszkodzony licznik i zmień szybkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach jest dostępny taki zmywacz do kleju super glue koszt to jakieś 1,50 zł ładnie zmywa klej bez śladu nie pamiętam nazwy on jest w takim samym opakowaniu co super glue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

google pokazuje: Debonder P - Zmywacz plam Super Glue

_________________________________________________

i jeszcze tutaj masz żelowy zmywacz : http://ehobby.com.pl/super_glue_nowosc_zelowy_zmywacz_do_kleju_3g_remover_-p-5590.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach jest dostępny taki zmywacz do kleju super glue koszt to jakieś 1,50 zł ładnie zmywa klej bez śladu nie pamiętam nazwy on jest w takim samym opakowaniu co super glue

Tylko pewnie ten zmywacz działa rozpuszczająco na plastik :gwizdanie:

Wg mnie można spróbować wypolerować szybkę, a jak nie będzie efektu to wymiana :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach jest dostępny taki zmywacz do kleju super glue koszt to jakieś 1,50 zł ładnie zmywa klej bez śladu nie pamiętam nazwy on jest w takim samym opakowaniu co super glue

Tylko pewnie ten zmywacz działa rozpuszczająco na plastik :gwizdanie:

Wg mnie można spróbować wypolerować szybkę, a jak nie będzie efektu to wymiana :(

tego to ci nie powiem , jak ja pobrudziłem stolik jak coś naprawiałem to zeszło bez problemu i nic nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy jestem efektu :)

tego stolika :decayed: czy licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede zakładał nowego wątku,więc zapytam tutaj-problem podobny tyle,że mam dwa paski dł ok.5 cm na przedniej szybie pośrodku,koloro bordo i o szer. ok. 0,5 cm.lekko puściły po kilku wizytach na myjni,ale reszta jest,próbowałem rozpuszczalnikiem i takim specyfikiem do czyszczenia drukarek i nic.takie przyprowadziłem z niemcowni.pzdr. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier wodny 1500-2000 matujesz (z użyciem wody z odrobiną płynu do naczyń lub mydła)szybkę w miejscu uszkodzenia a potem pasta polerska i jedziesz z koksem :naughty: pomaga na wszelkie rysy i zadrapania na plastiku np reflektory i na lakierze samochodowym. Co prawda nie próbowałem tej metody na plamy po super glue ale może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...