Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

K04-064tfsi w 1.8t

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam  mam seryjny  silnik  1.8t(bex) quattro mam zamiar montować  turbine  od 2.0tfsi (k04-064). 

Mam parę pytań

Ile wyjdzie  mniej  więcej  koni  na samej turbine k04-064 + wtryski + dp na oryginalnym  dolocie i ile sprzęgło  wytrzyma?

Na ile pozwoli  przepływomierz ?

I jak z układem  korbowo  tłokowym?

Od jakich  obrotów  ta turbina  zaczyna  ładować?

Jak ktoś ma taki  zestaw  to czekam  na fotki.

Szukam też adaptera  do tej turbiny  (takiej  grubej  sztaby) nie interesuje  mnie  ten adapter https://allegro.pl/adapter-konwersja-1-8-turbo-pod-k04-064-2-0-tfsi-i7689903595.html

I ogólnie  to chcę z seryjnego BEX zrobić jakieś  270km+ co muszę  wymienić 

 

 

Edytowane przez Adamek4119

Opublikowano

Na oryginalnym dolocie? O czym Ty gadasz...

Do k04-064 w 1.8t potrzebujesz:

Turbo (jasna sprawa)

Adapter

Customowe przewody woda i olej

Custom dp (taki pod k03s nie bedzie pasowal)

Custom tip

Przeplywka 3'' (seria moze z 270km uciagnie)

Pompa paliwa np walbro 255

Wtryski optymalnie 525cc

Caly wydech

Sprzeglo awx (seria skonczy sie moze na 350nm)

Przydaloby sie tez hamulce tak z 345/300 zeby to jakos zatrzymac

Z 15k musisz liczyc za wszystko, na tej turbinie mozesz osiagnac maksa bez kucia, czyli jakies 320km / 400 nm

 

Opublikowano

Jak chcesz tylko 270 km to wystarczy dobra hybryda, np od Geremiego.

Opublikowano
  • Autor
22 minuty temu, bartez90 napisał:

Na oryginalnym dolocie? O czym Ty gadasz...

Do k04-064 w 1.8t potrzebujesz:

Turbo (jasna sprawa)

Adapter

Customowe przewody woda i olej

Custom dp (taki pod k03s nie bedzie pasowal)

Custom tip

Przeplywka 3'' (seria moze z 270km uciagnie)

Pompa paliwa np walbro 255

Wtryski optymalnie 525cc

Caly wydech

Sprzeglo awx (seria skonczy sie moze na 350nm)

Przydaloby sie tez hamulce tak z 345/300 zeby to jakos zatrzymac

Z 15k musisz liczyc za wszystko, na tej turbinie mozesz osiagnac maksa bez kucia, czyli jakies 320km / 400 nm

 

Habel  już mam 345/300 teraz  moc 

Oryginalne intercooler da radę  czy też do wymiany?

Edytowane przez Adamek4119

Opublikowano

No to hebel masz odpowiedni. Wiedzialem ze o czyms zapomnialem:-)

Tak, fmic potrzebny jakis 230 optymalnie. Dsmic nie ogarnie takich mocy.

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, bartez90 napisał:

No to hebel masz odpowiedni. Wiedzialem ze o czyms zapomnialem:-)

Tak, fmic potrzebny jakis 230 optymalnie. Dsmic nie ogarnie takich mocy.

Od groma roboty mnie czeka  7k starczy  na same części  ? Turbo mam za 3.8k  nowe z intercars 

Opublikowano

W sensie 7k bez turbo?

Pozostale czesci mysle ze w 7-8k ogarniesz.

Opublikowano
  • Autor
12 minut temu, bartez90 napisał:

W sensie 7k bez turbo?

Pozostale czesci mysle ze w 7-8k

To chyba  projekt  narazie  zamknięty:(

Myślałem  że taniej  będzie  

Opublikowano
  • Autor

Wymiana  dp i wtrysków + Soft  reszta  seria  ile da ?

Opublikowano

jak wszystko igiełka to około 230 km ale bym na to nie liczył myślę że max wyjdzie 220 km

Opublikowano
  • Autor
10 minut temu, hopek03 napisał:

jak wszystko igiełka to około 230 km ale bym na to nie liczył myślę że max wyjdzie 220 km

A ile Nm?

Opublikowano

320nm, optymistycznie 330nm.

Szkoda ze wczesniej nie zapytales bo szkoda bylo k04-064 kupowac majac 7k do wydania.

Za 7k moglbys fajne 250/260 km zrobic.

Edytowane przez bartez90

Opublikowano
7 minut temu, Adamek4119 napisał:

A ile Nm?

300 - 320

Opublikowano
  • Autor
9 minut temu, bartez90 napisał:

320nm, optymistycznie 330nm.

Szkoda ze wczesniej nie zapytales bo szkoda bylo k04-064 kupowac majac 7k do wydania.

Za 7k moglbys fajne 250/260 km zrobic.

Pieniądze  nie wsztko bo wile  rzeczy  sam bym zrobił  np wydech  z kwasu  tylko  ilość  pracy  mnie przerosła  :)

Wymianie  kata na dp  + wtryski  i narazie  będę  tak jeździł :(

Opublikowano

Zawsze mozesz oddac auto np do Gregora i ogarnie Ci wszystko po kolei. Roboty duzo bo ponad 300km z 1.8t nie zrobi sie od tak, tylko trzeba sie naglowic. Szczegolnie gdy wklada sie turbo co nie jest w pelni p&p, a o takich rozmawiamy.

Opublikowano

Jak myslisz do ilu km moze zostac ori wydech i kolektor ? 250-260 ? Na dp 2.75

Edytowane przez tokarz144

Opublikowano

Widzialem sporo projektow na ori wydechu z dp i ori kolektorze na 260 km. To taki rozsadny maks raczej.

Opublikowano

wbrew pozorom montarz k04 064 nie jest taki skomplikowany głównie to bariera psychologiczna no i koszty ale warto

Opublikowano
  • Autor
W dniu 26.11.2018 o 20:51, bartez90 napisał:

320nm, optymistycznie 330nm.

Szkoda ze wczesniej nie zapytales bo szkoda bylo k04-064 kupowac majac 7k do wydania.

Za 7k moglbys fajne 250/260 km zrobic.

Pieniądze  nie wsztko bo wile  rzeczy  sam bym zrobił  np wydech  z kwasu  tylko  ilość  pracy  mnie przerosła  :)

Wymianie  kata na dp  + wtryski  i narazie  będę  tak jeździł :(

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj  właśnie  oddałem  nowe  turbo  bo cala  reszta  mnie przerosła  :( mozmoże  innym razem się uda:)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.