Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AMX] Chciałbym wyrzucić katalizator


NOKIA62

Rekomendowane odpowiedzi

witam chcialem sie dowiedziec czy jak wyrzuce kata a wstawie rurke przelotowa to czy nic sie zlego nie stanie tzn chodzi mi o jekis bledy na kompie czy w sondzie lambda posiadam a4 2,8 2001 z gory dzieki za odp

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile masz sond ?

jakie masz oznaczenie silnika ?

bo te które masz w profilu nie jest adekwatne do rocznika

ACK było robione: 03.1996 - 07.1998 :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie pytalem znajomoego mechanika i mowil ze ma m4 sondy i mam nie wyrzucac kata[br]Dopisany: 27 Luty 2009, 18:47_________________________________________________i oznaczenie silnika mam AMX a tam w profilu nie znalazlem mojego oznaczenia dlatego wpisalem ack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna wyrzuci katalizatory ale musi Ci ktoś ogarnąc temat wyłaczenia sond regulacyjnych (tych za katami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, żebyś zamiast rurki, która może zdusić silnik, wstawił sobie tłumik przelotowy - dużo lepiej się jeździ niż z samą rurką (sprawdziłem w 1.8). Poza tym z rurką będą Ci się szybciej wypalać pozostałe tłumiki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy silniku 1.8 ADR mogę wyciąć bez problemu kata? W niczym to nie przeszkodzi?

mozesz, tylko po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KoDi2009

Zawsze będzie fajniejszy dzwięk wydechu, druga sprawa to ten kat i tak nie spełnia już swojego zadania, a trzecia sprawa to jeszcze zarobie 250zł :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KoDi2009, miałem taki sam silnik jak Twój - 1.8 ADR. Zamiast kata miałem zwykłą rurkę, ale było głośno, więc wspawałem tłumik przelotowy - nie dość, że w aucie zrobiło się ciszej to jeszcze lepiej się wkręcał w obroty. Polecam. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KoDi2009

Właśnie tak chce sobie zrobić jak ty mówisz tomaszust tylko chciałem się upewnić czy można go wyciąć ale skoro twierdzisz że można to tak zrobie. A powiedz mi jeszcze czy ma to jakiś wpływ na spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniejsze opory na wydechu, mniejsze spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie pytalem znajomoego mechanika i mowil ze ma m4 sondy i mam nie wyrzucac kata

w ACK sa 2 sondy i 2 katy - obie sondy sa przed katami wiec ich wyciecie nie powoduje zadnych bledow

nie wiem czemu w AMX mialy by byc 4 sondy ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACK prod. 03.1996 - 07.1998

AMX prod. 08.1998 - 09.2001

prawdopodobnie ze względu na EURO emisję spalin

a tutaj info na temat ilosci sond w AMX-ie:

http://www.ngkntk.pl/index.php?id=1319&pd=1320&t=lambdaneu&lmf=AUDI&h=AUDI&m=A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko znaleźć kogoś kto zagwarantuje, że po wycince kata nie będzie świecił check, przez błędne odczyty na sondzie za katem... dlatego ja mam kata i nie kombinuję, choć chciałem go wyciąć. gdzieś trzeba wtedy przespawać sondę zza kata i podobno jest ok. PDOBNO... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko znaleźć kogoś kto zagwarantuje, że po wycince kata nie będzie świecił check, przez błędne odczyty na sondzie za katem... dlatego ja mam kata i nie kombinuję, choć chciałem go wyciąć. gdzieś trzeba wtedy przespawać sondę zza kata i podobno jest ok. PDOBNO... :mysli:

nie bedzie swiecił sie check juz to pisałem

ale jak dobrze pamietam (chyba ze sie myle, to niech mnie ktos poprawi) APU ma tylko jedna sonde :mysli: :mysli: :mysli:

wiec problemu nie ma zadnego z wycieciem kata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma sie sprawa z silnikami AJL???

mozna wycinac bez zadnych problemow???

czytalem tu o tlumniku przelotowym zamias rury.....

czyli co?? zamias kata przelotowy ???czy srodkowy tlumnik przelotowy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AJL możesz śmiało wycinać,ja tak zrobiłem i nic się nie dzieje.W środek wstawiłem rurę 76mm(jak się nie mylę 3 cale)głośniej nie jest ale na osiągach to chyba nie zyskał :confused4:

Jak chcesz uzyskać jakiś dzwięk z tego silnika to proponuję wywalić środkowy tłumik :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mozna wyrzucic te katy i wszystko bedzie dobrze czy jakies bledy beda wyskakiwac i nie wyrzucac????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...