Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kontrolka hamulca + ABS


cbzo

Rekomendowane odpowiedzi

Audi a4b5 1,9 TDI 96'

Dzień dobry, 

Jakieś 2 dni temu przestał działać mi obrotomierz, prędkościomierz, wskaźnik paliwa oraz temperatury. Przeszukałem forum i znalazłem kilka postów o tym, że to wina okablowania. Odkręciłem więc deskę z zegarami i po lewej stronie (obrotomierz) w żółtej kostce znajdował się przetarty cienki czarno-biały kabelek. (wystawały z niego druciki) . To samo po prawej stronie  w jednym z kabli (biały) dochodzących do kostki niebieskiej. Kabelki zostały "połatane". Przykręciłem wszystko z powrotem i wszystkie problemy o których wspominałem wcześniej zniknęły.  Ale pojawił się kolejny. Migająca kontrolka hamulców na środku pomiędzy zegarami oraz jedna żółta od ABS i druga czerwona na prędkościomierzu. Przejechałem dla sprawdzenia jakieś 100 metrów i kontrolka od ABSów zgasła. Płyn hamulcowy jest. Odpiąłem przewód sprawdzający stan płynu i kontrolki dalej się świecą. 

Załóżmy, że działając przy tych dwóch przetartych kablach - uszkodziłem jakiś inny odpowiadający właśnie za te kontrolki. To logicznie myśląc, te kontrolki nie powinny się w ogóle świecić. Tak jak to było w przypadku zegarów. Dodam jeszcze, bo może jest to istotne(ponieważ kontrolki znajdują się obok siebie), kontrolka od hamulca ręcznego działała cały czas i teraz też działa. Bezpieczniki powinny być ok. Moje pytanie brzmi czy myślicie, że naprawiając ten przetarty kabelek przywróciłem działanie tych kontrolek i to nic innego jak czas na wymianę klocków hamulcowych? Czy może posprawdzać któreś z bezpieczników? Jak tak, to które jeszcze za to odpowiadają? (w gnieździe o numerze 5 wymieniałem dzisiaj bezpiecznik)

Z góry dziękuje za pomoc! oraz Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kontrolka nie tylko odp za klocki ale takze za sygnalizacje braku ladowania.

Mozliwe ze przerwales jakis kabel i stad to wyszlo.

A od razu kupiles takie auto z ta wada???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...