Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie taśmy świetlnej


Avaxus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Chciał bym się dowiedzieć jak podłączyć taśmę świetlna.  Chodzi mi o drzwi i deskę rozdzielcza. Pomyślałem że wezmę prąd z podświetlenia guzików  podnoszenia szyb, czy to jest dobry pomysł? Taśma ma przetwornice i potrzebuje tylko plusa i minusa. Chciał bym żeby wlaczaly się razem z podświetleniem wszystkich guzików. A jak podłączyć deskę to nie wiem, jak ktoś ma pomysł to proszę o podpowiedź. 

Screenshot_20190105-232827.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało z szyb możesz brać nie pamiętam które kolory, a deskę z podświetlenia kratek nawiewu brałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładaj tego :P te taśmy "elwire" mają wadę, przy zjechaniu jasnością w aucie zacznie Ci migać całe podświetlanie... lepiej kupić takie paski ledowe:

https://allegro.pl/oferta/tasma-led-czerwona-tylko-u-nas-silikon-nie-zel-1m-7362706312

Wiem z doświadczenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz nie wiem czy się brać za to hehe a jak mogę sprawdzić te moje taśmy? Podłącza jąć je do akumulatora powinny działać czy jak mogę je odpalić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz do aku, ale tu nie o to chodzi. One działają, tylko jak będziesz chciał zmniejszyć podświetlanie w aucie to stosując te transformatorki zacznie Ci migac cale podświetlenie deski, radia itd... chyba licznik nie wyrabia z podświetlaniem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem to do guzika regulacji wysokości szyby i działa dobrze tylko tak jak by za słabo ale działa. Nie posiadam regulacji podświetlenia więc jest ok nie będzie disco w aucie. A powie ktos do czego są kable w guzikach szyb? Prazowy to + niebieski to - a 3? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na liczniku nie masz +/- ? Od podświetlania są przewody szaro niebieskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem nic takiego. Do guzika regulacji szyb idą 3 kabelki brązowy, niebieski i niebiesko brązowy chyba teraz nie pamiętam i nie wiem do czego jest ten właśnie 3 przewód bo może on daje więcej prądu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz xenon to masz czujnik w zegarach do intensywności podświetlenia ale i tak możesz regulować jasność +, - do ustawiania zegarka i daty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem już czemu u mnie słabo świeci hehe podłączyłem kable odwrotnie ? jak ktoś jest chętny to tutaj jest filmik ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na liczniku powinieneś mieć + i - do regulacji jasności podświetlenia w kabinie, jasności licznika itp.
Daj maksymalnie na minus i zobacz czy nie mryga ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

£3.61  35%OFF | JURUS 1 metr atmosfera światła wnętrza samochodu światłowód EL 12 v światła otoczenia zimnej linii Diy dekoracyjne Dashboard drzwi samochodu- stylizacji
https://s.click.aliexpress.com/e/6YCTNuH

O golenie szukałem tego na aliexpress i nie wiem czy to dobry link bo o golenie używam app. 

 

Bardzo szybka wysyłka, polecam sprzedawcę 

Edytowane przez Avaxus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...