Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Zaparowana lewa strona przedniej szyby


Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem chyba wszystkie wątki na forum dotyczące parowania szyb ale nie spotkałem się z rozwiązaniem mojego problemu. Chodzi o to, że strona od pasażera odparowuje mi momentalnie a strona kierowcy dopiero po jakims czasie. Gdyby było odwrotnie to by mi nie przeszkadzało :> a tak pasażer (żona :>) widzi już wszystko a ja musze jeszcze czekac na dobra widoczność.

Zastanawia mnie co może być powodem takiego stanu. Z prawej strony mocniejszy nawiew niż z lewej???

Może ktoś sie spotkał z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może silniczki od klap szwankują... podłącz VAGa to będą błędy...

na Twoją stronę może w ogóle już powietrze nie dochodzi a odparowanie następuje po dojściu powietrza z drugiej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak spotkałem się. To było w Audi 100 (dlatego nie wiem czy to będzie to). Szyby mi parowały jak nie miałem w drzwiach maty, to chyba była wyciszająca albo ocieplająca (taki worek wypełniony dziwną matą). Nie wiem czy w A4 cos takiego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mily

to, że paruja to normalka przy takich warukach, ale chodzi oto że odparowuje jedna strona znacznie szybciej niz druga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podkładałeś rękę i sprawdzałeś czy dmuchawa wieje z taką samą siłą po Twojej stronie i po stronie pasażera???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam się do problemu klubowicza " Skrzypek" mam ten sam problem. Troszkę staje się to wnerwiające. Jutro sprawdzę jak rozkłada sie powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być przytkany wylot z Twojej strony i tak jak koledzy radzą sprawdź jak się rozkłada powietrze, mogło Ci tam coś wpaść i blokuje.

Mi kiedyś oderwał się kawałek tej gąbki, która jest przy klapie centralnej, to terkotało tylko strasznie, a później wyleciały jej resztki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, Mam ten sam problem z odparowywaniem lewej strony szyby. Sprawdzałem ręką siłę nadmuchu i lewa strona dmucha jakby mocniej, więc powinno być dobrze a jednak nie jest. Moje podejrzenie padło na tapicerkę kokpitu. Trochę odkleiła się i oparła o szybę prawie na całej szerokości szyby zakłócając w jakiś sposób cyrkulacje powietrza. Napisałem prawie, ponieważ trzyma się dobrze przy prawym słupku tworząc szczelinę i tam szyba nie paruje. Tymczasowo z lewej strony pomiędzy tapicerką a szybą włożyłem kawałek plastiku. Plastik ten odchyla tapicerkę od szyby tworząc szczelinę i umożliwia cyrkulacje powietrza. w tym miejscu szyba nie paruje. Przymierzam się do podklejenia tapicerki tak aby nie stykała się z szybą. Dociśnij tapicerkę palcem i poczujesz, ruch powietrza na styku szyby i tapicerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu "batolini" masz masz u mnie plusa musze to sprawdzic bo tak samo tapicerka lekko sie odkleiła :kwasny: musze przetestowac twój patent :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE TO WLASNIE JEST PRZYCZYNĄ PAROWANIA PRZEDNIEJ SZYBY.TA DESKA POD SAMĄ SZYBA SIE ROZKLEJA I NIE MA CYRKULACJI POWIETRZA.W DUŻO A4 ROZKLEJA SIE DESKA OD SŁUPKÓW PRZEZ CAŁĄ DŁUGOŚĆ POD SZYBĄ.NAWIEW Z POD SZYBY NIE MA CYRKULACJI.JAK SIE PRZYJRZYCIE INNYM A4 TO DUŻO AUT MA TĄ PRZYPADLOŚĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE TO WLASNIE JEST PRZYCZYNĄ PAROWANIA PRZEDNIEJ SZYBY.TA DESKA POD SAMĄ SZYBA SIE ROZKLEJA I NIE MA CYRKULACJI POWIETRZA.W DUŻO A4 ROZKLEJA SIE DESKA OD SŁUPKÓW PRZEZ CAŁĄ DŁUGOŚĆ POD SZYBĄ.NAWIEW Z POD SZYBY NIE MA CYRKULACJI.JAK SIE PRZYJRZYCIE INNYM A4 TO DUŻO AUT MA TĄ PRZYPADLOŚĆ.

nie piszmy z capslockiem

_________________________________________________

:mysli: Mi też bardzo słabo szyba w lewym dolnym rogu odparowuje.. ale nie zauważyłem jakiegoś rozszczelnienia ..

ciekawe.. muszę się temu przyjrzeć.. :disgust:

EDIT: Przyjrzałem się.. rzeczuwiście tapicerka od połowy szyby jest rozklejona, przez co lewa strona przylega do dolnej części przedniej szyby i uniemożliwia cyrkulację powietrza - przez co szyba paruje.. :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...