Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowa przepustnica-jakiej firmy?


mice666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jesteście w stanie mi wskazać nazwę firmy, kwoty od jakiej warto kupić przepustnicę a4b5 1.6 99r, oglądam nowe (nie oryginały) w granicach 350-400zl oraz 1000zl , myślałem o takiej do 400zl , używki chyba nie warto mogę kupić też wychulaną, jest ktoś kto mógłby coś wskazać?  z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Miałem podobny problem i ostatecznie zakupiłem nową przepustnicę marki NTY za 235zł (w sklepie we Wrocławiu) - wcześniej zmieniałem już na używkę i bez efektu - stąd decyzja o zakupie nowej nieoryginalnej. I powiem tak - falowanie obrotów nadal występuje (ale jakby trochę mniej), więc pewnie problem jest gdzie indziej, ale co najciekawsze, auto stało się jakby znacznie żwawsze - jakby ktoś dołożył mi 20KM - SERIO. Nie potrafię tego racjonalnie wytłumaczyć. Teraz już się do tego przyzwyczaiłem, ale zaraz po wymianie wprost nie mogłem wyjść ze zdumienia, jak czulszy na pedał gazu zrobił się mój samochód. Dodam, że nie zauważyłem zwiększonego spalania w związku z tym.

Pozdrawiam,

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki. U mnie jest problem tego typu, że na tą chwilę obroty po dodaniu gazu nie spadają do 800, ale utrzymują się lub falują na ob. 1600-2000, natomiast jeśli ścisnę lekko wężyk od dolotu odmy do przepustnicy lub na hamulcu i biegu dodam delikatnie gazu obroty schodzą do 800 i pracuje w normie,potem po dadaniu gazu znowu to samo . Jeden mechanik mówi o braku/awarii zaworu zwrotnego, patrząc po silniku jest ich kilka ale nie przy odmie powietrza, drugi mówi że jest to przepustnica. Przepustnicę czyściłem wcześniej bo falowała na luzie , i to pomogło ale pojawiło się drugie, nie spadają . Zaryzykuję chyba i zmienię przepustnice ale na nową .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...