Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

GTB2056 VS GTB2060 do AVF na moc ~250hp ??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam
Powoli na ten rok jest plan na dołożenie trochę mocy do mojego AVF, aktualnie program 170/390Nm.
FMIC będzie 180 także ogarnie - montaż luty.
I teraz pytanie co wsadzać jeśli chodzi o turbo, koszt gtb 2056 to ~1800zł, gtb2060 ~2200.
Czyli biorąc ogólne koszta to nie jest jakaś bardzo duża różnica w cenie.
Czy która z tych turbin jest "lepsza" w sensie lepiej wstaje, ma mocniejszą konstrukcję, przyjaźniejsza w codziennym użytkowaniu (auto jeździ 80% roku po mieście +- 15km dziennie).
Wiadomo że aby osiągnąć moc ponad 200hp to trzeba będzie wtryski zmienić i jeszcze sprzęgło od BRD (+ewentualnie kevlar), jakieś inne zmiany?
Póki co auto ma DP 2,5" i przygotowuję powoli pod moc + , nowy rozrząd, heble320, stabilizatory S4.
Jeszcze myślę zrobić logi dynamiczne przed wsadzeniem turbo ? , ktoś ma jeszcze jakieś uwagi na co zwrócić uwagę ?

Opublikowano

Na misto polecam Gtb2056v jakiś czas temu stroiłem i wynik taki?

 

795CF0DB-6BA2-4A20-9326-84B034ECC507.jpeg

Edytowane przez adrian998998

Opublikowano

Wykres od jakiejś turbobenzyny się zaplątał  ;)

Opublikowano

Z tel nie ten wykres się dodał?

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, adrian998998 napisał:

Na misto polecam Gtb2056v jakiś czas temu stroiłem i wynik taki?

 

795CF0DB-6BA2-4A20-9326-84B034ECC507.jpeg

No jak by się udało zbliżyć do 500Nm to byłoby pięknie ?

Wykres malina ?

Turbo chyba bym brał od Turbo-Spaw a z tego co widzę to współpracujecie, także bardzo możliwe że na strojenie bym wpadł do Ciebie ?

Opublikowano

Jeśli paliwa starczy i motor zdrowy z osprzętem wykres taki jest do uzyskania?. Tam były pompki przerobione (podkręcone) na końcówkach AL.  Resztę info na moim fb?

Opublikowano
  • Autor

Wstepnie pewnie zostanie to rozbite na dwa etapy:

1. FMIC + gtb2056 + program

2. BRD + wtryski + to co tam wyjdzie do ogarnecia na moc +-250hp i korekta programu.

 

Liczę że z pkt.1 wyjdzie coś pod +-200hp.

Opublikowano

Jeśli na to pozwoli osprzęt to może i wyjdzie. Wydech tez przydałoby zrobić ?. Zajrzyj do wałka rozrządu czy jeszcze istnieje ?

Edytowane przez adrian998998

Opublikowano
  • Autor
10 minut temu, adrian998998 napisał:

Jeśli na to pozwoli osprzęt to może i wyjdzie. Wydech tez przydałoby zrobić ?. Zajrzyj do wałka rozrządu czy jeszcze istnieje ?

Wydech jest aktualnie od 2,5tdi na dwóch puszkach bez środkowego.

Wałek fakt, program był robiony w 2005r i od tamtej pory te 14 lat auto lata na programie, różnie to może tam być ?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 21.01.2019 o 13:16, adrian998998 napisał:

Jeśli na to pozwoli osprzęt to może i wyjdzie. Wydech tez przydałoby zrobić ?. Zajrzyj do wałka rozrządu czy jeszcze istnieje ?

Podłącze się pod temat :)

DP wystarczy czy całość do zmiany?

Jest sens ładować gtb2056 przy założeniu że w aucie zostaje 2xsmic z BRD i sprzęgło seria brd? Czy może przy takich ograniczeniach lepiej pójść w mniejsze gtb17. Mowa o silniku AWX w a4 b7 

Opublikowano
18 godzin temu, misiek95 napisał:

Podłącze się pod temat :)

DP wystarczy czy całość do zmiany?

Jest sens ładować gtb2056 przy założeniu że w aucie zostaje 2xsmic z BRD i sprzęgło seria brd? Czy może przy takich ograniczeniach lepiej pójść w mniejsze gtb17. Mowa o silniku AWX w a4 b7 

GTB17 to dość stare turbo, nie szedł bym w nie.
DP w zupełności wystarczy.

Jak coś to tylko kevlar (Luk8090s) na tarcze, i do 230/460 nm powiinno uciągnąc, zależy w jaki wynik celujesz, do 210 są teraz takie małe GTD14 co wstają lepiej jak seria.
Pytanie w ile celujesz... jak 230-250 to GTB2056, jak te 210 Cie zadwoli to ładuj GTD.
 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Tak więc wpadło GTB2056 u chłopaków z TURBO SPAW, razem z FMIC 180, wszystko wyspawane na kwasiaku, EGR out

IMG_20190303_132504.jpg

Seria po programie w 2005 w VTECH wypluła taki wynik

IMG_20190303_203729.jpg

Ten sam SOFT i już na GTB2056

IMG_20190303_203633.jpg

Edytowane przez boguc

Opublikowano

Czekamy na wynik po strojeniu GTB . Aa i zrób sobie mały detailing pod maską będzie przyjemnie dla oka ? 

53681323_2636181713122165_11178839516800

Opublikowano

Z mechanika walczy chłopak, a nie o podryw :decayed:

czekam na kreski tez, co dmuchnie, przygotowane ładnie :drinks:

Opublikowano

Z tego co pisze kolega mechanikę już ogarnął ? więc pasuje posprzątać po dobrze zrobionej robocie, tak jak się robi kupę i wyciera cztery litery tak tu można w wolnej chwili przed czekaniem na termin strojenia wytrzeć szmatką pozostałości po smarach olejach.. 

Opublikowano

Jaka średnica DP?

Opublikowano
  • Autor
5 godzin temu, misiek95 napisał:

Jaka średnica DP?

2,5"

Opublikowano
  • Autor
10 godzin temu, DanielMod napisał:

Czekamy na wynik po strojeniu GTB . Aa i zrób sobie mały detailing pod maską będzie przyjemnie dla oka ? 

53681323_2636181713122165_11178839516800

Jasne będzie i smalcowanie pod maską ?

zdjecie jest na świeżo następnego dnia po wrzuceniu gratów ?

ogarnął bym to już w weekend ale 8kę mi wyrywali i jakoś z opuchniętą i bolącą gębą nie było ochoty.

Teraz największy problem znaleźć czas na strojenie, raczej dopiero w kwietniu uda się wyskoczyć do Adriana.

Opublikowano
42 minuty temu, boguc napisał:

Jasne będzie i smalcowanie pod maską ?

zdjecie jest na świeżo następnego dnia po wrzuceniu gratów ?

ogarnął bym to już w weekend ale 8kę mi wyrywali i jakoś z opuchniętą i bolącą gębą nie było ochoty.

Teraz największy problem znaleźć czas na strojenie, raczej dopiero w kwietniu uda się wyskoczyć do Adriana.

Sam pozbyłem się już 3 ósemek wiem jak jest niestety ? Wystroisz ogarniesz pod maską i będzie gites ? 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 10.03.2019 o 22:20, DanielMod napisał:

Sam pozbyłem się już 3 ósemek wiem jak jest niestety ? Wystroisz ogarniesz pod maską i będzie gites ? 

Dziś na szybko trochę smalcu pod maską wpadło ?

 

IMG_20190313_233025.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.