Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Czy istnieje wymiana łożyska ale mocowanego na klej ?


Gość osetti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Właśnie dzwoniłam do mechanika, bo miałam mieć już niuńkę gotową.

Okazuje się, że po rozebraniu prawego przedniego koła, bo tam ulokowane łożysko huczało, mechanik nieco się zaskoczył i postanowił skontaktować się ze znajomym z ASO. Podobno (nie wiem czy akurat w niektórych egzemplarzach, czy może wszystkich modelach B5) łożysko zakładane jest na jakiś klej. Jego cena to ok 47zł.

Spotkaliście się z czymś takim? W których modelach jest zastosowane takie rozwiązanie? Aha, za łożysko mi powiedział 150zł, więc mam nadzieję, że wybrał mi jakieś lepszej firmy. Mechanik to dość dobry znajomy męża, więc zakładam, że w ch*** nas nie robi :decayed:

klubowicz a prefiksu zapomniał :rolleyes: poprawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu wymieniałem łożysko u siebie ale kleju tam żadnego nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie też żadnego kleju nie widziałem przy wymianie łożyska ale ciekawił mnie fakt dlaczego nie ma żadnego zabezpieczenia na łożysku w postaci segera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą odebrałam samochód od mechanika. jeszcze raz mówił mi o tym kleju.

na bank musi coś z tym być! potwierdził to nawet pan z aso!!!! może ktoś inny coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś ma Etke i spr czy coś jest z tym klejem bo szczerze to pierwszy raz słyszę :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henrykus

W Vagcat nie ma nic o kleju , natomiast instrukcja serwisowa montażu łożyska mówi o posmarowaniu gniazda przed wciśnięciem pastą (przeciwzapieczeniową) do cylinderków hamulcowych , w praktyce można użyć dowolnego smaru z dwusiarczkiem molibdenu , chocieżby tego do przegubów homokinetycznych.Klej aneorobowy stosuje się do osadzania łożysk tylko w porzypadku wybitych gniazd i jest całkowicie dopuszzcalne i bezpieczne , firma Loctite daje taką gwarancję.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Klej aneorobowy stosuje się do osadzania łożysk tylko w porzypadku wybitych gniazd i jest całkowicie dopuszzcalne i bezpieczne , firma Loctite daje taką gwarancję...

Też to potwierdzam. Koledze zatarło się łożysko i zaczęło obracać w zwrotnicy. Gniazdo zostało tak wyrobione, że nowe łożysko mechanik zamontował na klej, żadne problemy po tej operacji nie wystąpiły po za tym, że przy następnej wymianie łożyska zwrotnica również do wymiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osa troche to dla mnkie dziwne , bo kiedyś w mojej byłej b5 wymieniałem łożyska , tzn mechanik i nic o kleju nie słyszałem . :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...