Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki przy hamowaniu


swiru_2005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zauważyłem że podczas hamowania słyszę dziwny metaliczny "stuk". Nie wiem czy ma to coś wspólnego z klockami? Zauważyłem że po postoju pedał hamulca jest strasznie twardy, opada dopiero po zapaleniu silnika. Może to coś z tym jest związane. Prosze o opinie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej miałem stuk przy hamowaniu i niemogłem ustalic , mechanicy i szarpaki nikt , dopiero przy wymianie tarcz okazało sie że zacisk hamulcowy się poluzował i stukał przy gwałtowny hamowaniu :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pedał Ci drży pod stopą jak hamujesz?, jak nie zawsze to watpię żeby przyczyną była jakaś usterka. Mam nadzieję że wiesz jaki odgłos wydaje ABS przy hamowaniu :) i że to na pewno nie ABS :), nie musi być lodu wystarczy troszkę piasku i ABS zadziała. Hamulce to poważna sprawa więc na wszelki wypadek jedź do znajomego mechanika. pozdr. Robson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, u mnie padł jeden z wachaczy, konkretnie tylny dolny łukowaty. Przy chamowaniu oprucz stukniecia czujesz puknięcie pod podłoga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, u mnie padł jeden z wachaczy, konkretnie tylny dolny łukowaty. Przy chamowaniu oprucz stukniecia czujesz puknięcie pod podłoga?

I ja miałem ten problem, z tym że dodatkowo do wymiany był jeszcze tylny górny.

Od wczoraj już nic nie stuka :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dzisiaj zauważyłem że dzieje się tak (czyli stuki) po naciśnięciu hamulca później stuki znikają i dopiero po naciśnięciu od nowa słychać. Najczęściej dzieje się to przy 60 km.

puszczam hamulec i słychać stuki równe z prędkością jak zwalniam to one też z mniejszą częstotliwością się pojawiają jeżeli przyśpieszam one też częściej sią pojawiają.(narastają i maleją z prędkością)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomniałem sobie że, w mojej starszej audicy miałem identyczne objawy jak mi koła nie dokręcili, facet tylko załapał ręcznie śruby bez dokręcenia, zapomniał jak zmieniali mi opony, przejechałem z elbląga do olsztyna i właśnie się tak działo sprawdziłem koła i okazało się że z przodu mam nie dokręcone śuby, u Ciebie to pewnie co innego ale uważajcie na takie wypadki.

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 22-03-2007, 13:18 ]

zdjęcia ex-auta usunięte, nic nie wnoszą do tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem nie zmieniłeś dopiero co kół na 15'' alu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 15'' jest taka opcja, że jak źle podkleją ciężarki od wyważenia, to po prostu uderzają czasem o zacisk i to mogłoby być to stukanie, ale przy 16'' nie ma takiej opcji. Ale w takim razie to moim zdaniem jest niewyważenie koła (tego które stuka). Jedź do porządnego serwisu oponiarskiego (porządny to nie znaczy ładny i duży, tylko zaufany) i poproś o wyważenie kół. Już wiele razy spotkałem się z kłopotami z wyważeniem kół. I nawet jak to nie to, to wagi kosztują po 10-15zł, więc nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spotakłem się z tym, że stuka przy hamowaniu od niewyważenia, na zakrętach głośniej. W serwisie oponiarskim stwierdzili, że oni na pewno dobrze wyważyli, ale nalegałem i zrobili jeszcze raz wagi. Zaczęło mniej stukać (właściwie to ciszej) i pojechałem do innego serwisu i po problemie.

Wydaje mi się, że to ma związek z tym, że przy zaciśniętym hamulcu koło ma mniejszą swobodę ruchu, ale nie zastanawiałem się nad tym dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Już wiem co było przyczyną, a minowicie oderwała sie okładzina z klocka po wewnętrznej stronie tarczy i stukała podczas jazdy. Teraz wróciło wszystko do normy. Ciekawe co przyniesie następny tydzień. Dzięki za sugestie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...