Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wibracje podczas powyżej 100 km/h


piotr8989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem że swoim audi tzn jak mam prędkość powyżej 100  to czuć wibracje z prawej strony tak jak by na kole, a jeszcze bardziej to jest odczuwalne jak wchodzę w zakręt. Zauważyłem też że przy dużej prędkości kierownicą mi chodzi ciężej byłem u paru mechaników twierdzą że zawieszenie ok nie ma się do czego przyczepić czy ktoś się orientuje czym to może być spowodowane 

Edytowane przez piotr8989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być luz na sworzni wachacz przedniego dolnego ( ten do ktorego jest przykrecony amortyzator )dosc częsta przypadłość której nie widać gołym okiem i na opuszczonym samochodzie tego nie sprawdzisz. najlatwiej jest to sprawdzić na podniesionym samochodzie dzwigasz na lewarku tak żeby kolo było w powietrzu, wkładasz klucz pomiędzy oponę a podłoże i naginasz kolo do góry wtedy będzie to widoczne. Oczywiście to nie jedyna opcja może też być luz na końcówce drążka kierowniczego albo nie wyważone kolo po przygodzie z dziurą ewentualnie krzywa tarcza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik demontowal półoś? Na samochodzie nie jest w stanie sprawdzic czy przeguby wewnętrzny jest dobry moze byc zatarty i dopiero na blacie to widać. Sprawdzaleś to co pisałem?   I również sprawdź wyważenie kół jak przedmowca pisał bo to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎26‎.‎01‎.‎2019 o 18:09, piotr8989 napisał:

Witam mam problem że swoim audi tzn jak mam prędkość powyżej 100  to czuć wibracje z prawej strony tak jak by na kole, a jeszcze bardziej to jest odczuwalne jak wchodzę w zakręt. Zauważyłem też że przy dużej prędkości kierownicą mi chodzi ciężej byłem u paru mechaników twierdzą że zawieszenie ok nie ma się do czego przyczepić czy ktoś się orientuje czym to może być spowodowane 

Witam rozwiązałeś problem kolego? Mam podobnie powyżej 100km/h wibracje na całej budzie najbardziej odczuwalne podczas przyspieszenia i hamowania silnikiem. Gdy toczę się z wciśniętym sprzęgłem wibracje są jakby mniejsze ale nadal są. Koła wyważone , zawias ok podejrzewam przeguby wewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...