Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zrobić mp3 w aucie? kabelek do schowka ?


Rekomendowane odpowiedzi

udało mi się wszystko upchać na płytce 4x9 cm...

dzisiaj poskładam i zrobię beta testy...

wytrawiłem w sumie 2 płytki ale brakuje mi procka... (3 skopciłem przy próbach)

jak złożę wrzucę fotki...[br]Dopisany: 04 Sierpień 2007, 17:19 _________________________________________________obiecane fotki złożonej przelotki na trawionej płytce ....

http://img451.imageshack.us/my.php?image=dsc03228wr5.jpg

http://img181.imageshack.us/my.php?image=dsc03229ld1.jpg

http://img181.imageshack.us/my.php?image=dsc03230cr7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bronson , piękna sprawa :oklaski:

piszę się jako tester :D

a tak poważnie jak to ukończysz to pewnie będziesz miał troszkę zamówień

piszę się jako pierwszy :cool:[br]Dopisany: 09 Sierpień 2007, 18:44 _________________________________________________

jeszcze chwile ;)

czekam ... :blink:

no i ? :blink:

no i nic :shocked:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bronson , piękna sprawa :oklaski:

piszę się jako tester :D

a tak poważnie jak to ukończysz to pewnie będziesz miał troszkę zamówień

piszę się jako pierwszy :cool:

no więc że tak powiem... jak trawiłem to wytrawiłem 2 komplety... jeden złożyłem ale jest problem że ciszej gra niż radio... ale jest też rozwiązanie też ze strony autora... przedwzmacniacz... płytki do tego dwie też już się wytrawiły, czekam na elementy do przedwzmacniacza... powinny jutro przyjść pocztą, paczką przyjdą też procki do płyty głównej.... także jakby co Zdeniu pozostaje zdobycie kostki niebieskiej mini-iso i kawałka kabla z jackiem na końcu... bo mi na razie udało się tylko jedną kostkę mini-iso zdobyć... tzn mam jeszcze jedną od zestawu nokii który z mojej niuni wymontowałem ale tam są tylko 2 piny... reszty brak, a do emulatora komplet jest potrzebny....

nie wiem też jeszcze jak się emulator sprawuje z iPodem - poprostu mnie na razie niestać... żeby tak dorwać kogoś kto by nam za małe pieniądze archeos'y (opisywane na stronie autora projektu) z US przysłał to chyba były by lepsze od iPodów i tańsze chyba, a w środku normalny dysk 2,5 cala

[br]Dopisany: 09 Sierpień 2007, 19:06 _________________________________________________znalazłem w miarę taniego producenta płytek PCB... trochę zmniejszyły by się wymiary i można by elementy smd wykorzystać... przy 10 płytkach koszt jednej płytki bez elem. waha się w okolicach 15 -20zł[br]Dopisany: 10 Sierpień 2007, 21:16 _________________________________________________OK... wersja emulatora zmieniarki z przedwzmacniaczem audio gotowa... na razie w wersji na płytkach jednostronnych trawionych w domu.. jeszcze jakieś gustowne opakowanko... w przedzmacniaczu jest potencjometr do regulacji siły wejściowej sygnału... wieczorem wrzucę zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.. więc tak żeby zebrać informacje... od początku mojej walki:

Złożyłem testową wersję (na płycie uniwersalnej) interfejsu w wersji 3.1 opisanego na stronie: http://www.k9spud.com/vwcdpic/ niestety część układu służąca do programowania procesora nie działała...

Złożyłem więc bardzo prosty programator do procesorów microchip'a

zaprogramowałem mikrokontroler PIC12F675 (8-nóżkowy)

wstawiłem i na testy do auta... działa.. co prawda dźwięk był trochę za cichy w stosunku do radia ale działało...

No to w programie Eagle przygotowałem sobie projekt specjalnej płytki (bez opcji programowania) interfejsu z w/w strony, i wytrawiłem 2 płytki... po zlutowaniu do auta i -- działa... ale ten za cichy dzwięk...

na stronie projektu jest też schemat przedwzmacniacza... zrobiłem płytkę, zamówiłem kości i złożyłem... i kicha... nie gra... okazało się że na masie audio był kondensator przez który nie mogła przejść masa do układu wzmacniacza...

Wywaliłem kondensator i ekstra działa... jest regulacja wzmocnienia...

Wczoraj jeszcze testowałem połączenie tego fejsu z kompem(lapem) po com'ie i sterowanie winampa.... działa: następny, poprzedni, pauza, play...

Niestety nie wiem jak się sprawuje z Ipodem ale na stronie projektu są informacje wskazujące na to że nie jest to problemem.....

Podsumowując... myślę że w tych 99zł z allegro się zmieściłem.. pewnie nawet mniej a jest możliwość sterowania niektórymi mp3jkami... i winampem.. oraz jest możliwość sterowania siłą sygnału wejściowego...

Wielkość może nie jest atutem ale mieści się spoko za radiem w moim aucie...

Najdroższym elementem jest wtyczka mini-iso niebieska z kablami... reszta... to już nie takie pieniądze, procki po 4zł wzmacniacz scalony chyba 70gr, kondziory opory ... stabilizator, dioda...

zdjęcia:

dsc03239gs3.th.jpg dsc03240ae4.th.jpg dsc03242zd7.th.jpg dsc03243ao7.th.jpg dsc03244pm1.th.jpg

jakby co to mam komplet płytek wytrawionych, procka zaprogramowanego też chyba nawet ze 2 szt. naddatku i 1 scalak wzmacniacza

dla chętnych na pw mogę wysłać schematy i widoki płytek

Na następny zlot 3-miasta mam nadzieję dojechać więc część będzie miała możliwość potestowania...

[br]Dopisany: 16 Sierpień 2007, 18:23 _________________________________________________jak ktoś z trójmiasta lub okolic chciałby sprawdzić z np. concertem II, deltą lub innymi zapraszam na PW, możemy się gdzieś umówić.... jestem codziennie w Gdańsku na starym mieście... czasami w godzinach rannych czasami w wieczorowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś z trójmiasta lub okolic chciałby sprawdzić z np. concertem II, deltą lub innymi zapraszam na PW, możemy się gdzieś umówić.... jestem codziennie w Gdańsku na starym mieście... czasami w godzinach rannych czasami w wieczorowych

możemy się umówić, ja wiem gdzie parkujesz pod pracą, codzinnie widzę Twoją bryczkę, niedaleko tez pracuje :gwizdanie:

Służę Concertem II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam trochę daleko, czy mógłby ktoś sprawdzić czy działa na delcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam trochę daleko, czy mógłby ktoś sprawdzić czy działa na delcie?

Obawiam się jednak że chyba z deltą CC nie ruszy... w concertach są w kostce mini-iso dwie linie danych 13.Data-in, 14.Data-out i na 15. clock (zegar) a w delcie jest tylko CD-Data i CD-clock.

A może w delcie udaje się przełączyć na zmieniarkę nie mając jej zapiętej???...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę odkopie ale zamierzam słuchać mp3 w aucie i właśnie szukam rozwiązania znalazłem na alledrogo "coś" ale cena mnie narazie powaliła czy myslicie że jest warte swojej ceny?

http://allegro.pl/xcarlink-sd-usb-audi-a3-a4-a6-a8-tt-warszawa-i1261035848.html

zależało mi na tym żeby sterować piosenkami z poziomu kierownicy, widziałem też te transmitery za śmieszne pieniądze (http://allegro.pl/transmiter-fm-4w1-mp3-wma-z-licencja-sisvel-24-gw-i1264361836.html) , kabelki aux, ale podejrzewam że jakość utworów nie będzie dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...