Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z ogrzewaniem BFB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Drodzy Forumowicze,

 

Piszę do Was, bo już mnie krew zalewa. Auto grzeje tylko w przypadku, gdy gazuje. Na postoju, leci zimne powietrze. Ale to nie wszystko. Przy wyciągniętej wtyczce od wentylatora chłodnicy, temperatura wskazuje 90 stopni. Przy włożonej wtyczce, temperatura skacze pomiędzy 90 a 110 i po chwili wraca. Nie pytajcie, jak doszedłem do sposobu "z wtyczką".

Wymienione :

-czujnik temperatury

-termostat

-rozrząd+pompa wody

 

Auto z instalacją LPG, ale na reduktorze temperatura 80stopni.

 

Pomysły?

Opublikowano

w klimie nie ma żadnych błędów

Opublikowano
  • Autor
11 minut temu, greg2505 napisał:

w klimie nie ma żadnych błędów

Niestety nie.

Opublikowano
15 godzin temu, wolo93 napisał:

Auto grzeje tylko w przypadku, gdy gazuje. Na postoju, leci zimne powietrze. Ale to nie wszystko. 

 

Ja też miałem taki problem to pomogło odpowietrzenie całego układu i nagrzewnicy. 

Opublikowano

Nagle przestało grzać czy od poczatku nie grzało? Daj wiecej informacji.

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Nagle przestało grzać czy od poczatku nie grzało? Daj wiecej informacji.

Wyjmowałem turbinę i od tamtej pory zaczęły się cyrki. Odpowietrzałem układ już kilkukrotnie, nawet maszyną. Dlaczego po wypięciu wentylatora temperatura jest ok, a po wpięciu zaczynają się cyrki... Dodatkowo nie grzeje na postoju.

Opublikowano

Może uszkodziłeś gdzieś węże prowadzące albo rurki  do nagrzewnicy. One tam przy ścianie grodziowej do nagrzewnicy prowadza. Wszystko wskazuje na to jakby nagrzewnica była przytkana albo dopływ do niej. Po dodaniu gazu pompa wody podaje pod wiekszym cisnieniem. Na wolnych obrotach ciśnienie nie wystarcza by dopchać do nagrzewnicy. 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor
Teraz, Muskel1 napisał:

Może uszkodziłeś gdzieś węże prowadzące albo rurki  do nagrzewnicy. One tam przy ścianie grodziowej do nagrzewnicy prowadza. Wszystko wskazuje na to jakby nagrzewnica była przytkana albo dopływ do niej. Po dodaniu gazu pompa wody podaje pod wiekszym cisnieniem. Na wolnych obrotach ciśnienie nie wystarcza by dopchać do nagrzewnicy. 

I to też może powodować wzrosty i spadki temperatury?

Opublikowano

Czy jak wtyczka od wentylatora jest wpięta wentylator sie uruchamia i dltego temp. pozostaje na 90°C ?

Opublikowano
  • Autor
Teraz, Muskel1 napisał:

Czy jak wtyczka od wentylatora jest wpięta wentylator sie uruchamia i dltego temp. pozostaje na 90°C ?

Wentylator uruchamia się po 90 stopniach tak jak powinien po wymianie czujnika temperatury, ale nadal temperatura wzrasta do 110-120 i spada po chwili do 90.

Opublikowano

Ustaw temp. na klimatyzacji na low czyli najmniejsza i zobacz z wpięta wtyczką czy nadal temp. bedzie tak rosła.

Opublikowano

W układzie chłodzenia masz mały i duzy obieg. Mały to silnik->chłodnica

duży to silnik->nagrzewnica->chłodnica

Po osiągnięciu temp roboczej termostat puszcza płyn na duży obieg, wtedy ciepło jest odprowadzane przez chłodnice i nagrzewnicę. Gdy masz przytkaną nagrzewnice i płyn jest na dużym obiegu nie krąży po układzie tak jak powinien i ciepło nie jest odprowadzane w dostatecznym stopniu co może powodować chwilowy wzrost temp. do załaczenia wentylatora.  Taka moja logika. 

Opublikowano

Sprawdź czy przy włączonym ogrzewaniu prowadzace do nagrzewnicy rurki (dopływ i odpływ na scianie grodziowej) maja mnw. ta samą temp. tzn czy sa gorące. 

Opublikowano
  • Autor
Teraz, Muskel1 napisał:

Sprawdź czy przy włączonym ogrzewaniu prowadzace do nagrzewnicy rurki (dopływ i odpływ na scianie grodziowej) maja mnw. ta samą temp. tzn czy sa gorące. 

Ok, dzięki za pomoc. Sprawdzę i dam znać.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.