Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylni wahacz poprzeczny skrzypi ?


Zabek425

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem. 

Mianowicie skrzypi mi coś z prawej strony w tylnym zawieszeniu.

Dźwięk pojawia się kiedy przednia oś najeżdża na nierówność np. krawężnik pod kątem(przechył) lub po prostu przy skręcie. Czasem ale bardzo zadko zaskrzypi na nierównościach. Dźwięk jest bardzo zbliżony do pękniętej sprężyny. Ale wykluczam tą usterkę ponieważ niedawno został wymieniony cały komplet. Po oględzinach tylnego zawieszenia tuleje wyglądają całkiem calkiem z wyjątkiem tulejek na górnych wahaczach poprzecznym (bardzo sparciała guma) w lewym jak i prawym. 

I tutaj jest moje pytanie. Która tulejka lub wahacz w tylnym zawieszeniu zaczyna pracować intensywniej podczas skrętu czy podjeździe pod krawężnik przednią osią (Wahacz poprzeczny ???)

 

Z góry dziękuje za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, praktycznie każda może wydawać taki dźwięk. Te w górnym wahaczu właśnie sie zużywają najintensywniej ale na szczęście nie są drogie. W dolnym wahaczu aluminiowym to ja jeszcze nie widzialem żeby coś sie zużyło. Przyjrzyj sie jeszcze stabilizatorowi i jego gumom 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, misiek95 napisał:

Ciężko powiedzieć, praktycznie każda może wydawać taki dźwięk. Te w górnym wahaczu właśnie sie zużywają najintensywniej ale na szczęście nie są drogie. W dolnym wahaczu aluminiowym to ja jeszcze nie widzialem żeby coś sie zużyło. Przyjrzyj sie jeszcze stabilizatorowi i jego gumom 

Dokładnie, wymienię gumy na stabilizatorze. I te wahacze górne czyli poprzeczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi to na łącznik stabilizatora tył. One padają bardzo często akurat. Łatwo się je wymianie jakieś 5 min z kanału. Koszty też nie duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patryk14 napisał:

Brzmi to na łącznik stabilizatora tył. One padają bardzo często akurat. Łatwo się je wymianie jakieś 5 min z kanału. Koszty też nie duże.

Łączniki wyglądają zdrowo. Ale za jakiś czas wymienię, koszt jest mały, robota szybka także można spróbować.

 

dzieki za infor 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zabek425 napisał:

Łączniki wyglądają zdrowo. Ale za jakiś czas wymienię, koszt jest mały, robota szybka także można spróbować.

 

dzieki za infor 

Moje też wyglądały zdrowo a jak je wyjąłem to były totalnie wyje.. grzechotały jak mały grzechotnik na pustyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...