Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biegi odwrotnie


Devito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam nietypową sytuację. Wymieniłem skrzynię 5 b na 6 b. Skrzynia pasuje jeździ tylko biegi są odwrotnie. Czyli 1 jest na miejscu 2, 2 2 na 3 itd. Wsteczny też jest odwrotnie czyli do siebie i do tyłu. Skrzynia GDV . Podejrzewam że wymieniony wybierak od skrzyni 6 b mógł być rozbierany i jakoś źle złożony. Zastanawiam się co tam można złożyć odwrotnie? Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak musi być z wybierakiem musisz to zweryfikować bo albo coś źle założone (złożone)albo nie odpowiedni wybierak masz pod skrzynię zamontowany. Otwórz  maskę  i zrób foto zdrążka wybieraka nad lewą półosią bo ja obstawiam zły drążek wybieraka który powinien być montowany od góry a u Ciebie może być od dołu.

Skrzynia na pewno GDV a nie GVD? ?

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MemberA4 napisał:

Coś nie tak musi być z wybierakiem musisz to zweryfikować bo albo coś źle założone (złożone)albo nie odpowiedni wybierak masz pod skrzynię zamontowany. Otwórz  maskę  i zrób foto zdrążka wybieraka nad lewą półosią bo ja obstawiam zły drążek wybieraka który powinien być montowany od góry a u Ciebie może być od dołu.

Skrzynia na pewno GDV a nie GVD? ?

Też tak obstawiam ale raczej że mechanik źle przykręcił to jedno cięgno zamiast od dołu to od góry i to zmienia kierunek działania lewarka. Samo cięgno jest vrsxzeh dobre bo są tylko dwa rodzaje fi wszystkich typów skrzyni albo 5 b albo 6. Jutra mam rewizytę u mechanika . Dam znać co było. Dzięki za sugestie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Devito napisał:

Też tak obstawiam ale raczej że mechanik źle przykręcił to jedno cięgno zamiast od dołu to od góry i to zmienia kierunek działania lewarka. Samo cięgno jest vrsxzeh dobre bo są tylko dwa rodzaje fi wszystkich typów skrzyni albo 5 b albo 6. Jutra mam rewizytę u mechanika . Dam znać co było. Dzięki za sugestie. 

Skrzynia oczywiście GVD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Devito napisał:

 Samo cięgno jest vrsxzeh dobre bo są tylko dwa rodzaje fi wszystkich typów skrzyni albo 5 b albo 6. 

No nie do końca do 5b jest jeden ale do 6b są aż 3 rodzaje, chodzi mi dokładnie o same drążki ?

Są 3 typy skrzyń 6b i dla tego są też 3 inne rodzaje drążków

U ciebie przegub od drążka wybieraka powinien być na górze

20190220_111821.jpg

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2019 o 12:50, MemberA4 napisał:

No nie do końca do 5b jest jeden ale do 6b są aż 3 rodzaje, chodzi mi dokładnie o same drążki ?

Są 3 typy skrzyń 6b i dla tego są też 3 inne rodzaje drążków

U ciebie przegub od drążka wybieraka powinien być na górze

20190220_111821.jpg

Tak dokładnie popełniłem ten błąd. Też do doszedłem. Etyka wprowadza trochę w błąd to rysunki są takie same a wyglądają drążki inaczej no i oba typy pasują i dadzą się zamontować. Problem rozwiązany. Dziękuję bardzo za pomoc. Gdyby ktoś jeszcze potrzebował jakichś szczegółów przy zamianie skrzyni 5b na 6 na skrzynię to chętnie podpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...