Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ALT długo się rozgrzewa i szybko stygnie


kiosiu95

Rekomendowane odpowiedzi

 Witajcie, zastanawiam się czy to norma że w silniku 2.0 ALT ze skrzynią multitronic, silnik według Vag nagrzewa sie do 100 st. po przejechaniu 10km na trasie pokonanej z prędkością ok 60km/h, a stygnie od 100 st.C do 50 st.C w ok. 40 min ?. Dodam że temperatura zewnętrzna to okolice 0 st.C bez wiatru.

Dodam że Vag nie ma błędów, wentylatory są wyłączone.
Pozdrawiam
Edytowane przez kiosiu95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie bywa, u mnie wskazówka jest w pionie po około 5-7km przy obecnych temperaturach. Dużo zależy od nawiewu, jak go wyłączysz i nie będzie dmuchać ciepłym przy nagrzewaniu silnika to 90 stopni mam po 3-4km. Stygnie dosyć szybko, latem trzyma fajnie i długo. Raczej bym się tym nie martwił.

Wydaje mi się, że dużo też zależy od oleju. Jak lałem mobila 10w40 to jakby dłużej łapał temperaturę. Później lałem castrola 10w40 i jakby szybciej, valvoline podobnie jak castrol. To takie moje subiektywne spostrzeżenia. We wcześniejszym aucie A3 lałem też mobila i nawet latem nagrzewał się przez 10km, gdzie kolega w tym samym aucie, z tym samym silnikiem na castrolu miał 90 stopni po 4km. 

 

Myślę, że nie powinieneś się martwić :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leję motula 5w40, a ogrzewanie mam zimą ustawione na 18 st. Fakt im dłużej się jedzie tym wentylator zaczyna szybciej chodzić i nagrzewać kabinę przez co odprowadza sporo ciepła z silnika, a latem nie ma w ogóle problemu, temperaturę trzyma prawidłowo.

Poprzednio miałem golfa z silnikiem 1,6 i temperaturę łapał błyskawicznie dlatego audi mnie zmartwiło.

 

Dziękuję za odpowiedź i rozwianie watpliwości. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...