Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJL] Ile dmucha turbosprężarka ?


Gość grzesiekA4

Rekomendowane odpowiedzi

jesli jest sensor-masz racje, :wink4: a w B5 tez jest sensor na intercoolerze?

Wszystko zależy jakie 1.8T siedzi Dominiku :wink4: Nie ma tak, że map był montowany od modelu B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak wskazówka

zamontuj zegar i po sprawie

Vag wiecej kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam juz zegar'''

tyle ze jakos dziwnie brzeczy i drga wskazówa....

scierwo jakies pewnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to norma,kazdemu drga i brzeczy wskazowka,potrzebny jest odpowiedni trojnik ,na zwyklym ,przelotowym tak bedzie,sa specjalne trojniki jakos skonstruowane,wpuszczaja powietrze i je przytrzymuja,a jak odejmiesz gazu-podcisnienie odssysa ten,"zaworek", ale,jak to sie nazywa fachowo i gdzie mozna kupic-tego akurat nie wiem... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to zawór działajacy w jednym kierunku

taki jak w układzie hamulcowym, znajduje sie on na przewodzie z kolektora ssącego do servomechanizmu

rózni sie tylko jednym szczególem, wewnatrz tego zaworu jest ruchomy trzpień który ma wywiercony mały kanalik na całej gługosci

działa tak samo jak amortyzator w samochodzie tylko bez oleju

co do kupna to bladego pojecia nie mam gdzie to nabyc, zawsze powinien byc w zestawie bo wskaznik wariuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy gadacie, mnie nic nie wariuje, lekko sobie czasem drga, ale żeby to zobaczyć to trzeba się przyjrzeć. Poza tym to ja mam wskaźniki 60mm i skala jest duża i bardzo czytelna. We wskaźnikach 52mm i mniejszych problemem nie jest to że wskaźnik lekko sobie dra, ale zbyt ściśnięta podziałka i mała czytelność, dlatego wydaje się że wskazówka nie wiem jak drga. Dlatego też profesjonalne wskaźniki są 60mm i większe.

Według mnie taki zaworek nie jest potrzebny bo tylko może fałszować odczyty jeśli puszcza w jedną stronę, a liczy się dokładność i szybkość reakcji wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś znał zasade działania tego zaworka nie pisałbyś głupot odnosnie fałsszowania wyniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...