Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Śmierdzi sprzęgło i szarpie auto..


Salawaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Fanów! Mam taki problem z moja S4 B6 ze po ostatniej jeździe zaczęła dziwnie chodzić i śmierdzi z niej spalonym sprzęgłem jak daje więcej gazu na postoju.. nie ma ślizgania ani nic w tym podobie przy jeździe tylko strasznie skacze całe auto jak bym jechał po jakiś wertepach.. może ktoś się już spotkał z takim czymś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, pawelosinski83 napisał:

pewnie się dwumasa rozleciała....

Wiesz może czy można na tym jeździć krótkie trasy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lepiej wymien to nim w najmniej niespodziewanym momencie auto zgasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wesz82 napisał:

 

Lepiej wymien to nim w najmniej niespodziewanym momencie auto zgasnie.

Cieszko coś takiego samemu wymienić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dwumasa w s4 b6 rozpada się w taki dziwny sposób, że blokuje mase pierwotną względem wtórnej no i wysuwa się cała w kierunku skrzyni biegów. Widziałem już dwa razy taką awarie, w tym raz koledze się zablokowała przy jakiejś dużej prędkości w niemczech to nie wiedział co jest grane. Czeka Cie wymiana kompletu sprzęgła z dwumasą i nie zrobisz tego raczej sam, jeżeli o to pytasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, misiek95 napisał:

Ta dwumasa w s4 b6 rozpada się w taki dziwny sposób, że blokuje mase pierwotną względem wtórnej no i wysuwa się cała w kierunku skrzyni biegów. Widziałem już dwa razy taką awarie, w tym raz koledze się zablokowała przy jakiejś dużej prędkości w niemczech to nie wiedział co jest grane. Czeka Cie wymiana kompletu sprzęgła z dwumasą i nie zrobisz tego raczej sam, jeżeli o to pytasz

No to dzięki Za odpowiedz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia do zrzucenia, czyli wydech do zdjęcia, wał i półosie trzeba rozpiąć, sanki... pewnie da się samemu, ale potrwa 2 tygodnie no i bez podnośnika to raczej nie ma szans... jeśli już samemu w warunkach garażowych, to zdjęcie pasa przedniego i wyjęcie silnika ze skrzynią "górą"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przyszło mi na myśl, że może olej pociekł na sprzęgło... ale to i ta kdo zmiany całe sprzęgło więc w zasadzie poza odkręceniem dwumasy to robota ta sama....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawelosinski83 napisał:

Jeszcze przyszło mi na myśl, że może olej pociekł na sprzęgło... ale to i ta kdo zmiany całe sprzęgło więc w zasadzie poza odkręceniem dwumasy to robota ta sama....

A orientuje się ktoś w jakiej cenie to by mnie wyszło ? Wymiana sprzęgła i dwumasy plus reszta potrzebnych rzeczy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło 1k, dwumasa 2,5k robota 1k tak orientacyjnie

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...