Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Powietrze w oponach

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema, pany na naklejce mam napisane przy największym obciążeniu na przód 2.6 a na tył 3.0. Samochód to A4 B5 1.8 125km , jak się powinno tego używać ? Zawsze powinno się pompować opony patrząc na największe obciążenie nawet jak ciągle się jeździ samemu ? 

Opublikowano

Nie najwieksze obciążenie jest wtedy gdy zaladyjesz auto po dach i np. Ciagniesz przyczepę. Wtedy pompujesz na max z naklejki na codzień gdy jezdzisz sam pompujesz na minimalne cisnienie jak w naklejce oczywiscie patrzysz pod odpowiedni rozniar koła i opony bo cisnienia mogą się różnić.

Jazda z nieprawidłowym ciśnieniem bedzie powodowała przyspieszone zużywanie opon itp.

Opublikowano
34 minuty temu, k232 napisał:

Zawsze powinno się pompować opony patrząc na największe obciążenie nawet jak ciągle się jeździ samemu ? 

Nie potrafię zrozumieć ludzi którzy tak prostej informacji z wlepki nie potrafią zrozumieć.

Opublikowano
  • Autor
21 minut temu, Fido napisał:

Nie potrafię zrozumieć ludzi którzy tak prostej informacji z wlepki nie potrafią zrozumieć.

Nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy nie potrafią odpowiedzieć na jasno zadane pytanie.

Opublikowano
  • Autor
31 minut temu, MaTeo85 napisał:

Nie najwieksze obciążenie jest wtedy gdy zaladyjesz auto po dach i np. Ciagniesz przyczepę. Wtedy pompujesz na max z naklejki na codzień gdy jezdzisz sam pompujesz na minimalne cisnienie jak w naklejce oczywiscie patrzysz pod odpowiedni rozniar koła i opony bo cisnienia mogą się różnić.

Jazda z nieprawidłowym ciśnieniem bedzie powodowała przyspieszone zużywanie opon itp.

Pytam bo mi majster specjalista mówił, że powinno się pompować opony tak jak na wlepce przy największym obciążeniu nawet gdy jeździ się samemu. Aktualnie mam u Siebie nabite na 2.0 bo tak jest na wlepce przy tych oponach i przy 1 osobie ale troszkę więcej zaczął mi palić.

Edytowane przez k232

Opublikowano

Chyba taki z niego specjalista jak z koziej d .py trąbka.

Zastosuj się do tego co jest na wlepce.

 

Opublikowano

Tak może trochę więcej palić bo opona przy normalnym ciśnieniu styka się z podłożem całą szerokością bieżnika, czyli tak jak powinno być. Gdy opona ma zbyt duże cisnienie to robi się z niej balon, przylaga do asfaltu tylko srodkiem, a samochód czesto podskakuje na nierownosciach jak piłka.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Dokładnie, musisz być przygotowany na to, że więcej będzie palić. Dlatego też warto zwracać uwagę na opony.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.