Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka lustrzanka ?


audiii a4

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupić jakiś dobry ale nie drogi aparat Lustrzankę tak do 1500zł tylko nie wiem czy za te pieniądze kupie cos dobrego??

Tak myślę o tym OLYMPUS E 420 + 14-42 http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=573867454

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na porządna lustrzankę 1500 to niewiele. Jeśli nie dasz rady zwiększyć budżetu to polecam Nikona. Model d60 dostaniesz z podstawowym obiektywem w granicach Twoich finansow. Mozez tez dolozyc parę groszy na d80. To nieco lepszy, bardziej zaawansowany model. Ja osobiście polecam Canona (patriotyzm od wielu lat) ale przy canonie musialbys miec wiekszy buzdet. Najwazniejsze jednak do czego bedziesz uzywał aparatu i czy planujesz zmianę szkiełek w przyszłości. W razie czego pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony Alpha A200 + obiektyw Sony DT 18-70 F3.5-5.6 na agito za niecale 1500. bardzo dobry sprzęt. Lub dołóż do A300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam podstawowego Nikosia D 40. Zamiast wydawa na droższą puchę, wolałem dokupic lepsze obiektywy i jeszcze trochę osprzętu.

Jak do nauki w zupełności wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia nie polecam sony... niestety duze szumy, jakosc zdjec przecietna, stabilizacja obrazu w puszkach nie jest zbyt dobra, AF niezbyt szybki i precyzyjny. O ile wiekszosc tych wad mozna przebolec, to samej jakosci zdjec i wysokich szumow juz nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o tym aparacie OLYMPUS E 420 + 14-42 moze byc ? moge go miec za 1000zł nowego , zdj. az tak duzo nie robie i dlatego nie chce wydac kupe kasy na aparat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo body to jest nic - obiektywy to jest grubsza kasa, także z 1500 zł nie poszalejesz.

... zdj. az tak duzo nie robie i dlatego nie chce wydac kupe kasy na aparat

jak nie chcesz wydać kupę kasy (czytaj >1500zł) to nie kupuj lustrzanki tylko coś innego

_________________________________________________

P.S.

Widzę ze mieszkamy blisko siebie, jak już się zdecydujesz na coś to daj znać a ja sprawdzę za ile będę mógł to Tobie załatwić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zastanawiam się nad zmianą swojego D40 na wyższy model.

Obecnie do aparatu mam dwa podstawowe obiektywy, jeden 15-55mm, drugi 55-200mm.

Ostatnio widziałem w EURO RTV ofertę aparatu:

Nikon D80 Body + Obiektyw Tamron AF 18-200 mm XR DiII LD Aspherical IF Macro

Cena to 2700zł.

Zastanawia mnie tylko ten obiektyw. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z ta firmą. Czy może toś z was ma jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamron to dobra firma. Jeżeli chcemy stosunkowo tani obiektyw, to wydaje mi się, że za te same pieniądze Tamron będzie zwykle nieco lepszy od kitowego Canona, Minolty, Pentaxa czy Nikkora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sony Alpha 300 z obiektywem 3.5-5.6/18-70 :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamron to dobra firma. Jeżeli chcemy stosunkowo tani obiektyw, to wydaje mi się, że za te same pieniądze Tamron będzie zwykle nieco lepszy od kitowego Canona, Minolty, Pentaxa czy Nikkora.

No nie wiem. Sam faktycznie nie korzystałem, ale wśród moich znajomych "Nikonistów" nie ma dobrych opinii.

Ja generalnie optuję za Nikkorem, ewentualnie Sigma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zastanawiam się nad zmianą swojego D40 na wyższy model.

Obecnie do aparatu mam dwa podstawowe obiektywy, jeden 15-55mm, drugi 55-200mm.

Ostatnio widziałem w EURO RTV ofertę aparatu:

Nikon D80 Body + Obiektyw Tamron AF 18-200 mm XR DiII LD Aspherical IF Macro

Cena to 2700zł.

Zastanawia mnie tylko ten obiektyw. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z ta firmą. Czy może toś z was ma jakieś

doświadczenia?

Tutaj masz linka do testów różnych obiektywów na optyczne.pl http://www.optyczne.pl/obiektywy.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam Alphe 350, i nie narzekam, ale jakbym mial jeszcze raz kupic Sony to nic ponizej Aplhy 700, Sony strasznie szumi (chyba Aplha 200 miala inny typ matrycy i tam jest chyba ok tylko z kolei mala rozdzielczosc jak dla mnie )

Sony ma kilka zalet np stabilizacje obrazu w body ale to szumienie jest fatalne, przy ISO 400 juz bardzo widac

jak kupujesz aparat ze sklepu to lepiej naprawde wziasc troche gorszy model i dokupic dobry obiektyw przynajmniej jeden, ja od razu odstawilem do szafy podstawowy obiektyw sony 3,5-5,6/18-70 bo to wielki syf...

www.dpreview.com - testy aparatow obiektywow etc naprawde dobra strona tylko nie wszystkie modele sa

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quadysz

A 350 troszke z pupy model :decayed: Co do obiektywu to czego sie spodziwac po zestawie kiowym :rolleyes:

..dla poczatkujacego szamacza buły styknie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee tam, ja bylem poczatkujacy (zreszta niewiele sie zmienilo :kox: ) jak go (350) kupilem i obiektyw kitowy jest shitowy :) a co do alphy... nie kupilbym jej drugi raz, ale miala swoje zalety jak ja kupowalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nikona d80.. miłe fotki robi... mam smaki na d90, tylko najpierw musiałbym sprzedać d80 :evil: może pohandlujemy.... ma jeszcze blisko półtora roku gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście posiadam d40x i jestem baardzo zadowolony choć z mila chęcią bym go już zamienił na d60/d80 :) Sony'ego...nie polecam bawiłem się tym nie mam najlepszego zdania. Obudowa plastykowa nic powalającego na kolana a jakość zdjęć...coż zależy co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...