Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 TDI PD] Problem z silnikiem, biały dym.


Ksieciunio76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie mam problem jadąc dziś swoim audi na początek był spadek mocy A po chwili  zaczął się wydobyć biały dym z rury wydechowej gdy zjechał zgasilem aut po ponownym uruchomieniu dym się dalej wydobywal i zaczęło trzas silnikiem.przy próbie ponownego do palenia kontrolki zgasly i nie udało się go uruchomic. Pytanie moje czy to padł silnik czy to może być od turbiny. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie  padła turbina,  jeśli Nie doszło do rozbiegania silnika to silnik jeszcze żyje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co kolega wyżej pisze. Turbinka zjadła, a raczej wypluła większość oleju z silnika. To telepanie to mógł być znak już zacierających się tłoków, które pracowały bez oleju i spuchły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info też mam taką nadzieję że to turbina bo remont to chyba nie opłacalna rzecz. Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak już teraz koszta mogą być duże. Sama regeneracja turbiny to minimum 1100 zł, jak spaliło pierścienie to dołóż 3 razy tyle za materiał i robociznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejechał długiego odcinka może z maks 500 metrów może mniej. Oby tłoki były ok. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina jest na gwarancji bo robiłem w wakacje. Jutro się dowiem bo mechanik obiecał mi że to rozbieżne i sprawdzi. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoki będą ok, ale z pierścieniami może być kiepsko. Możesz mechaniorowi zlecić regenerację turbiny, bo to i tak musisz zrobić, a jak po poskładaniu mechanik sprawdzi ciśnienie w komorze spalania i będzie padaka to szykuj portfel..

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ksieciunio76 napisał:

Turbina jest na gwarancji bo robiłem w wakacje. Jutro się dowiem bo mechanik obiecał mi że to rozbieżne i sprawdzi. Pozdro

Jak turbawka po regeneracji to chyba słabo ta regenerację zrobili..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda że coś z nią było nie tak teraz będą turbine musieli zrobić na gwarancji ale reszta pojdzie z mojej kieszeni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli padła turbina i przez to silnik też wystawił kopyto to niech ten mechanik się za portfel łapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie okaże jutro dziękuję za wszystkie komentarze Napiszę jutro jak coś będę wiedział. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak eco pisze. Jak mechanik wszystko sam robił to on musi koszta pokryć, a czy do firmy/osoby regenerującej tą turbinę zwróci się z wyłożeniem kosztów naprawy to jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem podziękować za wszystkie odp związane z moim wcześniejszym problemem i przekazać że silnik ?wczoraj odebrałem bryczke. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jak sprawa się zakończyła i co było uwalone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc pompa oleju się rozleciala razem z turbina A przy okazji zrobiłem rozrząd zawieszenie przód dwa banany i jeszcze któryś wahacz oleje filtry wyszło 3400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...