Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BFB Quattro] - Demontaż wysprzęglika.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Czy ktoś z was demontował wysprzęglik bez wyciągania skrzyni? Jest to bez problemu wykonalne?

Opublikowano

Nie trzeba demontować skrzynie do wyprzęgnika, odkręcasz jedną śrubę i wychodzi

Opublikowano

Żadnego problemu. Przy montażu trzeba mieć troche siły ale wymiane ogarniesz w 20 minut na spokojnie

Opublikowano

Rób to na spokojnie bo przy montażu jak nie trafisz trzpieniem w zagłębienie w łapie to przy pierwszym wciśnięciu sprzęgła możesz uszkodzić wysprzeglik. Czyli po zamontowaniu pierwsze naciśnięcie pedału sprzęgła to z wyczuciem jak będzie stawiał opór na pedale, musisz zrobić poprawkę z umocowaniem wysprzeglika. Bo później czytamy na forum że "po wymianie rozerwało wysprzeglik"?

Edytowane przez MemberA4

Opublikowano
  • Autor

Ok, będę ostrożny. Muszę go wyjąć aby sprawdzić czy nie cieknie.

Opublikowano
13 godzin temu, Emejcz napisał:

Ok, będę ostrożny. Muszę go wyjąć aby sprawdzić czy nie cieknie.

jeśli płynu hamulcowego nie ubywa to nie cieknie,problem jak guma na wysprzęgliku będzie rozerwana wtedy podczas wyjmowania jedna część może wpaść do środka ,jak wymieniałem skrzynię właśnie ta guma była rozerwana i wysprzęglik w 2 częściach

Opublikowano
  • Autor
6 godzin temu, greg2505 napisał:

jeśli płynu hamulcowego nie ubywa to nie cieknie,problem jak guma na wysprzęgliku będzie rozerwana wtedy podczas wyjmowania jedna część może wpaść do środka ,jak wymieniałem skrzynię właśnie ta guma była rozerwana i wysprzęglik w 2 częściach

Czy od tego też ci źle wysprzęglało?

Opublikowano
42 minuty temu, Emejcz napisał:

Czy od tego też ci źle wysprzęglało?

Nie, ja skrzynię wymieniałem bo wyła,wysprzęglik został ten sam , tylko gumę wymieniłem od tego co ze skrzynią był, spróbuj odpowietrzyć może płyn stary , kiedy wymieniałeś, wiele osób wymienia płyn w układzie hamulcowym, a o sprzęgle zapomina

Opublikowano
  • Autor
Teraz, greg2505 napisał:

Nie, ja skrzynię wymieniałem bo wyła,wysprzęglik został ten sam , tylko gumę wymieniłem od tego co ze skrzynią był, spróbuj odpowietrzyć może płyn stary , kiedy wymieniałeś, wiele osób wymienia płyn w układzie hamulcowym, a o sprzęgle zapomina

Wymieniałem niedawno płyn, przelewałem przez wysprzęglik, ale strasznie słabo to szło mimo tego, że dodatkowo próbowałem wyciągać strzykawką dużą. Tak jakby brakowało ciśnienia albo coś było tam przypchane. Ciężko powiedzieć. Dziś na wieczór pewnie zacznę sprawdzać wysprzęglik.

Opublikowano

No to może rzeczywiście coś z nim jest, tak naprzyszłość jakbyś kupował drugi , mają 2 rodzaje średnic przewodu doprowadzajacego płyn, dlatego ja zostawiłem stary, w tym nowszym była większa średnica i po zamontowaniu płyn mi uciekał i musiałem zalożyć stary, także zwróć na to uwagę

Opublikowano
  • Autor

Wyciągnąłem dziś. Wyciągnąć łatwo, ale przy wsadzaniu rzeczywiście trzeba uważać aby trzpień się źle nie ułożył. Warto mieć do tego lusterko. 

Niestety mój wysprzęglik wygląda normalnie. Przepchnąłem przez niego ponad 100ml płynu w stronę zbiorniczka, ale nic to nie dało. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.