Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Pęknięty pasek wielorowkowy


wagabunda

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, 5.02.2009 roku pękł mi pasek wielorowkowy, do domu miałem 50 km wróciłem mimo, że nie było paska. Powrót wyglądał następująco na klimatroniku ustawiłem kod 51 aby mieć na oku temp. silnika i do domu jazda 100 do 110 stopni na klimatroniku było jak wzrastała wyłączałem silnik i na luzie, tak dojechałem do mechanika, który od razu chciał zderzak zwalać, ale ja mu na to, że można bez.

i teraz, jeżeli macie ochotę czytać dalsze losty to proszę o opinię, albo admina niech do kosza wywali :>

zaznaczam pasek założony wina rolki, rolka kupiona będzie zmieniana itd jeśli chcecie to będę opisywał jak zmuszam mechanika do naprawy po "naszemu" a nie po ich niemu :kox:

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak kupiłem już wczoraj ori za 320 we wrocku ktoś tego kolesia na naszym forum polecił, mam ją w domu, u nas w Świdnicy chcieli w jednym sklepie 390 w drugim 560 tak poszły do gory to jest napinacz 028 903 315M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwiłbym się ,że zaraz się okaże że poszła też uszczelka pod głowicą. Gaszenie silnika z taką temperaturą nie było rozsądne .

Dobrze by było wykręcić korek od zbiorniczka przed jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem u siebie w AFN ten napinacz ze sprężyną. Trzeba zdjąć wiskozie i tu pojawił się problem bo śruba od wiskozy nie chciała puścić (kiepski dostęp) no i musiałem łapę odkręcać od silnika :) przy okazji wymieniłem łożysko na wiskozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy zakupiłem rolkę napinacza, na rolce i na odlewach są znaki audi vw i ori pudełko, i na pudełku kod paskowy i made in czechy albo slowacja nie pamiętam dobrze :kox: wie ktoś czy faktycznie ori części tam produkują?? sprzedawca polecany u nas na foruml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy zakupiłem rolkę napinacza, na rolce i na odlewach są znaki audi vw i ori pudełko, i na pudełku kod paskowy i made in czechy albo slowacja nie pamiętam dobrze :kox: wie ktoś czy faktycznie ori części tam produkują?? sprzedawca polecany u nas na foruml

Produkują, mój też był z Czech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem napinacz Hans Preis Topran Germany za 230 zł u sprawdzonego sprzedawcy i też śmiga :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolke napinacza wymienisz bez ściągania zderzaka przedniego co prawda dojscie jest fatalne i trzeba sie nagimnastykować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ciebie mieszkam teraz w krakowie ale wcześniej w strzegomiu :) blisko świdnicy PRAWDA: )hehe

powiem tak piszczał mi pasek ze masakra pojechałęm do mechanika :) i zaczął grzebać ;) tak napierdo... że masakra

złamał mi kółko od napinacza i jeszcze pare innych rzeczy

powiem tak za napiancz dałem ze 300zł odrazu pompe wody wymieniłem :) i pasek nowy i już jest SPOKO

wymienił to bez ściagania przedniego zderzaka :) poprostu sciągnął chłodnice pokombinował wyciągną ją i już wmiare jest luz

jak bym miałto robić następnym razem TO SAM BYM TO WYMIENIŁ a powiem szczerze ze informatykiem jestem a nie mechanikiem :)

co do wiatraczka WISKOZI :) czy jakoś tak :) jak byś nie wiedział to NA POCZĄTKU odkręćalternator a za nim jest magiczna ŚRUBKAi wszysztko schodzi bez problemu

PZODR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...