Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 1.6 AHL nie trzyma wolnych obrotów


Knox-181

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem z podanym modelem.

Sprawa wygląda tak, że jeśli silnik jest zimny to można zapomnieć i "normalnej jeździe" poniżej 2700-3000 obrotów, auto szarpie, słabo reaguje na gaz, przygasa, jak spadnie poniżej 1500 i doda się gazu to słychać jakby coś strzelało w silniku no i bez dodania gazu gaśnie.

Ogólnie jak się trochę zagrzeje to problem w miarę ustępuje, pojawia się tylko po odpaleniu bo tak jakby sama nie umiała ustawić obrotów (?) od razu po odpaleniu trzeba dodać gazu i jest wszystko ok.

W aucie została już zamontowana 2 przepustnica (używana oryginał), czujniki temperatury i lambda też były wymieniane. Jedyne co gdzieś przewinęło mi się na jakimś forum to pompa paliwa, tylko czy ona ma aż taki wpływ na to? 

Wiem, ze temat już się przewinął dużo razy ale w zasadzie rozwiązania podane w innych tematach średnio pomagają. Mam nadzieję, że podsuniecie jakieś rozwiązanie bo już nie mam sił do tego auta... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim do sprawdzenia przewody podciśnieniowe (a trochę ich jest). Nie mogą być popękane, przetarte, dziurawe itp, a same opaski powinny solidnie utrzymywać je na miejscu. 

Druga myśl to przepływomierz powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz również był wymieniany (na samym początku bo wywalał cały czas błędy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...