Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BRB] Nierówna praca silnika, szarpanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Sprawdziłem dzisiaj ciśnienie na tandem pompie wygląda następująco. Silnik 90° Przy 3tys obrotów dochodzi do 6bar i skacze. Wstępna pompka przelewa wydaje mi się dobrze powietrza nie było w układzie jak sprawdziłem.  

Z jakimi końcówkami szukać pompy? 

 

 

Edytowane przez Karol94

Opublikowano

Cienkie to ciśnienie , ja bym wymienił tą tandempompę.

ETKA pokazuje tandem z numerem 038 145 209Q i uszczelkę 038 145 215 , ale pasić powinna każda od silników PD 3 i 4-ro cylindrowych z dwoma zaworami na cylinder .

W używkach ewentualnie szukaj takiej z silników z końca produkcji PD-ków :hi:

 

Opublikowano
  • Autor
22 minuty temu, piotrsob1 napisał:

Cienkie to ciśnienie , ja bym wymienił tą tandempompę.

ETKA pokazuje tandem z numerem 038 145 209Q i uszczelkę 038 145 215 , ale pasić powinna każda od silników PD 3 i 4-ro cylindrowych z dwoma zaworami na cylinder .

W używkach ewentualnie szukaj takiej z silników z końca produkcji PD-ków :hi:

 

Właśnie tak myślałem. Bo jeżeli chodzi o tą wstępna to jest okej? 

Będę brał używkę bo nowa droga ?. O jakiej końcówce szukać ?

Opublikowano

 

6 minut temu, Karol94 napisał:

O jakiej końcówce szukać ?

No jest napisane w tym co zacytowałeś  ,  Q  idzie w oryginale ( Boscha ), ale Lukas też powinien dać radę , jak jest sprawny ( z dowolną literką na końcu )  :decayed:

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
  • Autor
12 godzin temu, piotrsob1 napisał:

 

No jest napisane w tym co zacytowałeś  ,  Q  idzie w oryginale ( Boscha ), ale Lukas też powinien dać radę , jak jest sprawny ( z dowolną literką na końcu )  :decayed:

Nie znalazłem nigdzie z końcówką Q ale za to jest dużo z M. Jeszcze jedno pytanie dlaczego przy 3tys obrotów ten manometr tak skacze? 

Opublikowano

Taka jest natura działania tandempompy, nie wytwarza ona ciśnienia o stałej wartości, tylko ma ono charakterystykę pulsacyjną .

Opublikowano
  • Autor

Pompa podmieniona niestety nic nie pomogło? Jakieś jeszcze pomysły? 

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Problem nadal nierozwiązany :facepalm:

Jakieś pomysły bo mi się już skończyły? 

 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Temat stary ....

Napisz jeszcze raz od nowa, szczegółowo co jak i kiedy się dzieje na dzień dzisiejszy ....

Po wymianie tandemu ciśnienie paliwa na króćcu pomiarowym tandemu się poprawiło do wartości takich jak wcześniej podałem ?

Edytowane przez piotrsob1

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Na dzień dzisiejszy dzieje się to samo co wcześniej. Czyli drgania poniżej 2 tys obrotów każdy bieg ciepły/zimny bez różnicy. Wtryski zachowują się tak samo jak wcześniej na logach, nowe sprzeglo, wymieniona tandem pompa. Nadal to samo. 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Problem nierozwiązany. Jakiś pomysł? 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Wymiana pompki paliwa w baku na pewną sztukę załatwi problem. :)

Opublikowano
  • Autor
17 godzin temu, BartoszBB napisał:

Wymiana pompki paliwa w baku na pewną sztukę załatwi problem. :)

Miałeś taki przypadek czy wróżenie z fusów po kawie? Pytam bo już trochę dudków poszło :)

Opublikowano

Miałem, koszt nieduży warto spróbować. I nie chodzi tu tylko o pracę pompki ale również o działanie regulatora ciśnienia paliwa który się w niej znajduje. Temat dość często pomijany właśnie w przypadkach gdy niemalże wszystko co najważniejsze wymienimy...A problem pozostaje.

Wiem że mogą pojawić się spekulacje że ajm nie miał pompki itp i jakoś działał ale jest jak jest ?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Nadal problem nierozwiązany. Zastanawia mnie to dlaczego wartości idą ciągle za tym jednym pompowtryskiem? 

  • 1 rok później...
Opublikowano
  • Autor

Problem nierozwiązany jakieś pomysły? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.