Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Turbo po regeneracji - pytanie do znających temat

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

czy turbo ze zdjęcia mogło mieć wymieniony rdzeń 4 miesiące i 4 tysiące km przed zrobieniem zdjęcia? Czy to się da po stanie zewnętrznym stwierdzić w 100%?

Pozdrawiam

20181010_220246.jpg

Opublikowano

Po stanie zewnętrznym nie bardzo... choć moja była  regenerowana prawie rok temu i do tej pory święci się jak psu jajca tak zostala wyczyszczona. 

Ps choć możesz sprawdzić stan śrub mocujących czy napewno była zdemontowana z auta.

Edytowane przez matisstz

Opublikowano
  • Autor

Wg mnie też nic nie było wymienione, ale wolę zapytać osób które robią to na co dzień, zanim kogoś oskarżę :) 

Opublikowano

Jak robi się regenerację to dementuje się turbo czyści i maluje bezbarwnym.

Tak bynajmniej robią to firmy co robią to dobrze.

Mógł ktoś zdemontować turbo i wsadzić sam koras.

Opublikowano
  • Autor

W tym turbo był ponoć wymieniony tylko koras. Moje pytanie jest takie, czy nowy koras może tak wyglądać po takim krótkim czasie i małym przebiegu? 

Opublikowano
9 godzin temu, szeryf napisał:

Czy to się da po stanie zewnętrznym stwierdzić w 100%?

Moim zdaniem nie da sie. Rdza może chwycić w mgnieniu oka takie elementy nie zabezpieczone

Opublikowano
  • Autor

Pytałem, bo po kilku miesiącach od kompleksowej regeneracji turbo zaczęło gwizdać, najpierw na zimnym silniku, teraz cały czas. No i zostałem z problemem sam, bo ponoć to moja wina (albo dawałem po garach na zimnym albo zgasilem za szybko na ciepłym, co oczywiście nie miało miejsca). 

Opublikowano
W dniu 30.03.2019 o 18:38, wesz82 napisał:

Jak robi się regenerację to dementuje się turbo czyści i maluje bezbarwnym.

Tak to robią firemki które się nie znają na regeneracji tylko na picowaniu :tongue4:

Z racji temperatur w jakich turbo pracuje malowanie nie ma sensu :whistling:

Opublikowano
16 godzin temu, piotrsob1 napisał:

Tak to robią firemki które się nie znają na regeneracji tylko na picowaniu :tongue4:

Z racji temperatur w jakich turbo pracuje malowanie nie ma sensu :whistling:

 Nie wiem jak to jest w pb ale ja już mam od ok roku i dalej błyszczy się jak psu?

Opublikowano
W dniu 9.04.2019 o 18:25, wesz82 napisał:

 Nie wiem jak to jest w pb ale ja już mam od ok roku i dalej błyszczy się jak psu?

Przy delikatnej ( emeryckiej :P ) jeździe temperatury w wydechu mogą być za małe by farbę wypalić :decayed:

Ale jak się buta nie żałuje to temperatura spalin przekracza 800 st. C.

Nie znam farby która to wytrzyma ..:whistling:

A w PB temperatury są jeszcze wyższe , świecąca jasnym światłem muszla gorącej części turbiny po mocniejszym pałowaniu nie jest niczym dziwnym ...:D

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
6 godzin temu, piotrsob1 napisał:

Przy delikatnej ( emeryckiej :P ) jeździe temperatury w wydechu mogą być za małe by farbę wypalić :decayed:

Ale jak się buta nie żałuje to temperatura spalin przekracza 800 st. C.

Nie znam farby która to wytrzyma ..:whistling:

A w PB temperatury są jeszcze wyższe , świecąca jasnym światłem muszla gorącej części turbiny po mocniejszym pałowaniu nie jest niczym dziwnym ...:D

U mnie ciągle nie dogrzany A co z tym idzie nie palowany ale jak się dogrzeje to trza mu dac.

Masz rację w aeb turbo świeciło noca jak piec hutniczy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.