Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak ustalić sprawcę - proszę o pomoc ?


Rekomendowane odpowiedzi

Zanim weźmiesz się za naprawę auta, skorzystaj z usług rzeczoznawcy (najlepiej sądowego), żebyś miał z czym iśc do sądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak to czytam to najbardziej mnie wkurza to ze w kazdym zakątku Polski inaczej interpretują przepisy, mi gość przeorał cały bok w firmowym aucie na parkingu pod realem i odjechał, ktoś życzliwy zostawił mi karteczke "zrobił to panu kierowca samochodu marki.... o nr rej...."

Zgłoszenie na policje i za 2 godz była już konfrontacja ze skruszonym sprawcą. I nie było zadnego gadania ze strony policjantów ze to parking prywatny, Widocznie tym co przyjechali do twojego wezwania poprostu sie nie chciało albo Ci z mojego miasta są tak nadgorliwi.

Obyś załatwił wszystko tak zeby wyszło na dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem aktualne przepisy na 2011 na posesjach terenach prywatnych policja nie ma władzy chyba że właściciel posesji postawi tabliczkę przy wjazdach (nie chce mi się szukać, chyba droga coś tam). Czyli od tej tabliczki zależy czy policja może czy nie. Zupełnie nie kumam tego sprawdzenia alkomatem (nie byłeś w bitym aucie), przecież niby nie mogą na tym terenie(!?), może sobie chcieli odhaczyć statystykę. Jak zobaczę takie coś to zajadę drogę wandalowi. Oby mnie to nie spotkało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh czyli podjąć interwencji nie mogą ale z alko badc mogą na prywatnym. tak wiec pod marketem moge gosciowi autko rozpiepszyc bo mam taki kaprys i nic z tego mial nie bede jak np marketowi nie zalezy na zalatwieniu tej sprawy.

K..@a co za durny kraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładasz facetowi sprawę cywilną w sądzie, wskazując ew. świadków i inne poczynione przez ciebie ustalenia a sąd już sobie ustali resztę. Co prawda będziesz musiał na początku wnieść stosowną opłatę ale po wygraniu sprawy zostanie zwrócona. Policja zrobiła tyle na ile pozwalają przepisy a sprawdzanie trzeźwości możliwe jest przy każdej interwencji, nawet na terenie prywatnym, jak byłeś trzeźwy to nie wiem o co ten szum kiedy w zasadzie jest to na twoją korzyść-sprawca nic ci nie zarzuci, nie podważy wiarygodności itp. Zawsze "najfajniej" i "najmądrzej" wypowiadają się wysuwają zarzuty i rzucają qrwami ci co mają tak naprawdę g... do powiedzenia i tyle samo wiedzy, nie mówię tu nawet o tej konkretnej sytuacji tylko o naszym ogólnopolskim nawyku, ehhh, męczące to już. Tak na przyszłość - jeśli poza drogą publiczną miała miejsce kolizja dwóch lub więcej pojazdów, a nie zaistniało przy tym zagrożenie życia lub zdrowia - policja niewiele może, trzeba zakładać sprawę cywilną. A co do postu poprzednika - rozpieprzenie komuś samochodu pod marketem dla kaprysu to zniszczenie mienia - przestępstwo ścigane na wniosek pokrzywdzonego i nic marketowi do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...