Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Czy podjeda da Avanta 5x112 6 1/2 J*16H2 ET 16


kgluch

Rekomendowane odpowiedzi

ET za małe, mogą wystawać za nadkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosyc ze ET raczej za male to jeszcze 16 :no: w B7 bedzie wygladalo nie bardzo :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET za małe, mogą wystawać za nadkole.

Mimo że ET małe to w tym przypadku nic nie będzie wystawało za nadkole, felgi będą schowane. Tylko że to są 16" a więc będą kiepsko wyglądały w B6 :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Beda pasowaly pomijając to ze 16"?

Mam okazje za 800zl z oponami w bdb stanie i sam juz nie wiem, w tej chwili bujam sie na 15", takze i tak nieznaczna poprawa w wygladzie bedzie. Brac?[br]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą pasowały. Cena dobra także kupuj, najlepiej na handel. A Ty poszukaj większych :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - takie felgi to po pierwsze za małe ET, po drugie 16", bo trzecie obleśny wzór - grosza bym za nie nie dał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padaczka, nie brać !!!!!!! :thumbdown: :thumbdown:

ET min to 25-27 poniżej obedrzesz nadkola

profil do szerokości opony tez nieprawidłowy do Twojego auta

bedzie wyglądac jak na napompowanych balonach

felgi do B6 to minimum 17''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - takie felgi to po pierwsze za małe ET

ET min to 25-27 poniżej obedrzesz nadkola

Czemu się tak wszyscy uparli na to ET ? Samo ET nie decyduje o tym czy dana felga będzie tarła o nadkole, ważna też jest szerokość felgi. A tutaj jest 6,5" czyli nic nie będzie obcierało. I nie wprowadzajcie w błąd autora wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena dobra także kupuj, najlepiej na handel. A Ty poszukaj większych

Jeżeli już, to tak powinieneś zrobić, jak radzi Dibo. Pomijając ET, to moim zdaniem wzór za "ciężki" do A4.

Czemu się tak wszyscy uparli na to ET ? Samo ET nie decyduje o tym czy dana felga będzie tarła o nadkole, ważna też jest szerokość felgi. A tutaj jest 6,5" czyli nic nie będzie obcierało. I nie wprowadzajcie w błąd autora wątku.

Nie wiem. Może się nie znam, ale czy ET nie jest stałą odległością piasty od zewnętrznej krawędzi felgi, niezależnie od jej szerokości, a szerokość ma tylko wpływ, jak głęboko wejdzie w nadkole?

EDIT

Jednak tak nie jest. ET ma zawiązek z odległością od osi symetrii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie obcierało, sprawdzony temat

no jeszcze jeden warunek, jakie auto ma zawieszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Może się nie znam, ale czy ET nie jest stałą odległością piasty od zewnętrznej krawędzi felgi, niezależnie od jej szerokości, a szerokość ma tylko wpływ, jak głęboko wejdzie w nadkole?

Nie do końca. Tu masz wszystko pokazane:

http://www.a4-klub.pl/smf/znaczenie_et_felgi-t5262.0.html

bedzie obcierało, sprawdzony temat

no jeszcze jeden warunek, jakie auto ma zawieszenie

Jeszcze raz napiszę że felga ma tylko 6,5" szerokości i przy takiej szerokości felgi według mnie nie będzie obcierało. Mimo tego że jest ET 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obliczeń wynika (chyba liczę prawidłowo), że felga 6,5" ET16, będzie wyssunięta na zewnątrz tak samo jak 7,5" ET35. Wynika z tego, że Dibo ma racje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obliczeń wynika (chyba liczę prawidłowo), że felga 6,5" ET16, będzie wyssunięta na zewnątrz tak samo jak 7,5" ET35. Wynika z tego, że Dibo ma racje :)

Niestety nie prawidłowo. Będzie wystawało jak felga 7,5j przy ET 28. Dotyczy to samej felgi, a przecież opona 205 i tak się na niej znajdzie i to opona będzie tarła o nadkole. Zdecydowanie nie, pomijając już pozostałe aspekty tych felg.

Do obliczeń należy brać szerokość opony i ET, chyba że ktoś robi german style :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obliczeń wynika (chyba liczę prawidłowo), że felga 6,5" ET16, będzie wyssunięta na zewnątrz tak samo jak 7,5" ET35. Wynika z tego, że Dibo ma racje :)

Niestety nie prawidłowo. Będzie wystawało jak felga 7,5j przy ET 28. Dotyczy to samej felgi, a przecież opona 205 i tak się na niej znajdzie i to opona będzie tarła o nadkole. Zdecydowanie nie, pomijając już pozostałe aspekty tych felg.

Do obliczeń należy brać szerokość opony i ET, chyba że ktoś robi german style :gwizdanie:

Yelo ja też liczyłem i wydaje mi się że jednak będzie OK. Zresztą jak kolega dostanie te felgi to wtedy będzie wszystko wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepło mi sie zrobilo od tych postów. Kola kupione i czekam na nie. Jak przyjda to zaloze zrobie fotki i wkleje zobaczymy, a potem sie okaze czy kola na handel czy do a4.[br]Dopisany: 11 Marzec 2009, 23:39_________________________________________________Felgi nie wystają ale strach byl, przyszly na gumach 215/65/16, po zalozeniu a4 wyglada jak pomniejszone allroud , felgi zostaja ze mna wedlug mnie pasuja ladnie do audi, w poniedzialek zakladam 205/55/16 i wrzuce zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi nie wystają ale strach byl, przyszly na gumach 215/65/16, po zalozeniu a4 wyglada jak pomniejszone allroud , felgi zostaja ze mna wedlug mnie pasuja ladnie do audi, w poniedzialek zakladam 205/55/16 i wrzuce zdjecia

Czyli miałem rację :cool1: To potwierdzenie dla tych co mówili że ET16 jest za małe :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) felgi zostaja ze mna wedlug mnie pasuja ladnie do audi, w poniedzialek zakladam 205/55/16 i wrzuce zdjecia

I jak kolego, wrzucisz fotki? bo chętnie bym zobaczył.

A ktoś zakładał felgi od Allroad-a 6,5x16 ET16 do B5? Kupiłem takie i nie wiem czy przypadkiem nie bedzie tarło, oponka mialaby byc 205/55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...