Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[b7] [cabrio] 1.8T Wysokie spalanie dziwne wskazania komputera podczas jazdy


S1Przemo

Rekomendowane odpowiedzi

Auto jest świeże, poprzedni właściciel miał średnie spalanie 10 l i średnią prędkość 29 km/h więc spalanie z miasta [dane z komputerka pokładowego]. Pomyślałem że jest super.

Skasowałem jego dane i robiłem trasę powrotną jakieś tysiąc km. Przy jeździe trasą do 100km/h spalanie wynosiło 15,5l /100km <wow>

Zacząłem więc sprawdzać na chwilowym spalaniu jak to wszystko wygląda i jakie moje zdziwienie było gdy odkryłem że jadać 130-140 km/h mam mniejsze spalanie. Dokładnie sprawa wygląda tak, że gdy przyspieszam lub jadę pod górkę spalanie chwilowe maleje nawet do 6-9l (przy około 180km/h). Gdy jadę pod górkę spalanie jest mniejsze niż jadać z górki (jazda na tempomacie) gdy lekko muskam gaz przy 100km/h spalanie oscyluje w 15-20 l. Czasem zdarzają się wartości typu 85 czy 50 l na 100 ale to na krótko. Gdyby taka sytuacja miała miejsce przy przyspieszaniu to bym to rozumiał ale tutaj?

Myślicie, że to błąd kompa? A może przepływomierz, sonda lub katalizator? Ogólnie auto pracuje równo na ssaniu ma około 1100 obrotów później około 900, przyspiesza fajnie nie brakuje mu mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od napisania co dokładnie za silnik, czy seria, czy modyfikacje jeśli tak to jakie, czy jest lpg itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SORRY, coś poje@#lem z wątkami :)

 

 

Edytowane przez gregoor
nie ten wątek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2019 o 14:45, gregoor napisał:

Wtryski BEX, jakieś konkretne oznaczenie wtrysków, czy po prostu szukać na portalach wtrysków z BEX-a 320cc

Czy jednak pójść w droższego BAM-a? 

 

 

Co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem wciąż nie rozwiązany. Spalanie według wyliczeń znacząco różni się od tego co pokazuje fis

na forum w innym wątku ktoś miał identyczny problem i napisał tak

Temat z fisem i dużym spalaniem UWAŻAM ZA ZAKOŃCZONY ! ! opanowałem wczoraj sam , wystarczyło zmienić w mmi w jednostkach miary - zużycie z km/ltr na "ltr/100km" i teraz pokazuje normalne spalanie , w końcu :banan::banan:

jak to zrobic gdzie zmienić te jednostki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...