Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF 1.9] Prośba o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Zrobiłem logi aby sprawdzić kondycję swojego silnika. Autem jeżdżę około 9 lat przez ten czas z poważniejszych rzeczy to wymiana wałka rozrządu wraz ze szklankami, dwumasy i regeneracja turbiny, przebieg 320tyś km. Wtryski nie ruszane i właśnie one mnie najbardziej interesują ze względu na przebieg. Proszę o informacje i sugestie.

Logi:

Statyczny:
Grupa 000: http://vaglogi.pl/log-000_7T5C5d.html
Grupa 001: http://vaglogi.pl/log-001_T5hkWh.html
Grupa 003: http://vaglogi.pl/log-003_5K1i847.html
Grupa 004: http://vaglogi.pl/log-004_yX2VR.html
Grupa 007: http://vaglogi.pl/log-007_nkY7U.html
Grupa 013: http://vaglogi.pl/log-013_D42Ur8L.html
Grupa 018: http://vaglogi.pl/log-018_g7Vrr.html
Grupa 023: http://vaglogi.pl/log-023_m9Oc0k.html

Statyczny po nocy:

Grupa 007: http://vaglogi.pl/log-007_k65MX.html (PO NOCY)
Grupa 013: http://vaglogi.pl/log-013_vXCIGpN.html (PO NOCY)

Dynamiczny:
Grupa 003: http://vaglogi.pl/log-003_33Bbm7P.html
Grupa 004: http://vaglogi.pl/log-004_hEj09.html
Grupa 007: http://vaglogi.pl/log-007_kMe8G5a.html
Grupa 008: http://vaglogi.pl/log-008_uRr41.html
Grupa 010: http://vaglogi.pl/log-010_27ypG2f.html
Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_u192X5.html
Grupa 013: http://vaglogi.pl/log-013_7p9e43.html
Grupa 000: http://vaglogi.pl/log-000_sARX4.html
Grupa 001: http://vaglogi.pl/log-001_2975ymH.html

Dynamiczny Grupami:
Grupy 001, 004: http://vaglogi.pl/log-001_004_znnUCn2.html
Grupy 003, 008, 011: http://vaglogi.pl/log-003_008_011_D5iDfN.html
Grupy 003, 011: http://vaglogi.pl/log-003_011_Q6AxP00.html

Basic settings:
Grupa 000: http://vaglogi.pl/log-000_pzY4KY5.html
Grupa 003: http://vaglogi.pl/log-003_tIDLfiK.html
Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_o1Fj6.html

 

Dziękuje i pozdrawiam.

Edytowane przez luk1121

Opublikowano

Korekcje już taki wstępny stan alarmowy, chociaż te po nocy są całkiem OK, więc wychodzi, że lipa na ciepłym silniku ? 

trochę wysoka ta temperatura silnika... chyba, że robiłeś logi po ostrej jeździe...

turbina i przepływomierz - OK, tu nie ma się czego czepić... 

Dziwi mnie taka duża różnica pomiędzy wskazaniami na ciepłym/zimnym w korekcjach...

Opublikowano

ja bardziej zainteresowałbym sie wskazaniami z grupy 7, dlacze temp płynu masz 107stopni? za dużo, powinno byc w okolicach 90.

Opublikowano

 W tdi termostat ma chyba nawet temp otwarcia 82-83 stopnie... Kwestia kiedy ten pomiar był robiony, po dynamicznych? Bo w logach dynamicznych temp już jest w miarę ok...

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, kamil-vag napisał:

Korekcje już taki wstępny stan alarmowy, chociaż te po nocy są całkiem OK, więc wychodzi, że lipa na ciepłym silniku ? 

trochę wysoka ta temperatura silnika... chyba, że robiłeś logi po ostrej jeździe...

turbina i przepływomierz - OK, tu nie ma się czego czepić... 

Dziwi mnie taka duża różnica pomiędzy wskazaniami na ciepłym/zimnym w korekcjach...

Tak logi statyczne robiłem zaraz po dynamicznych w dodatku na zewnątrz było 27stopni.

Też mnie dziwią te korekcję na ciepłym, są gorsze niż na zimnym.

Zrobiłem teraz jeszcze raz grupę 13 i 7 po normalnej jeździe i temp na zewnątrz 12stopni:

 

Statyczny:
Grupa 007: http://vaglogi.pl/log-007_O1oVS.html
Grupa 013: http://vaglogi.pl/log-013_CrMf39m.html

Opublikowano

Takie zmiany korekcji od temperatury to mogą być uszczelnienia na PD... 

Masz jakieś objawy, bujanie/drganie silnika na postoju, albo zaraz po odpaleniu? 

Opublikowano
  • Autor

Po dłuższym postoju np rano i gdy jest chłodniej po odpaleniu przez około 3sek zatrzęsie silnikiem i puści bączka (niebiesko czarny dym) i jakby na 1 cylinder nie załapywał, potem jest już ok i tak samo podczas jazdy. Świece wymieniłem na beru nie tak dawno więc na pewno są ok.

 

 

Opublikowano

Można by pokusić się o wymianę uszczelnień, tym bardziej, że pisałeś, że wtryski nieruszane były... 

Opublikowano
  • Autor

Tak wtryski nie były jeszcze wyciągane a przebieg już nie jest mały więc w najbliższym czasie wezmę się za uszczelnienia i zobaczę czy będzie poprawa.

Dzięki za odpowiedź.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.