Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zmiana żarowki pozycyjnej z H6W na W5W


AdamsDH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie wiem czy dobry dzial wybralem ale moze sie komus przyda.

Pytalem kiedy na forum czy jest szansa wymienic oprawke zarowki H6W i W5W. Nie ma z tym problemu ale nie pasuja do ori xenonow Valeo standardowe wkrecane oprawki W5W jakie mozna dostac w elektrycznych czy na allegro. Trzeba szukac oprawek wciskanych i bawic sie w zamiane i lutowanie. Trzeba byc nie lada sprawnym manualnie ginekologiem, aby na ori kabelkach wlutowac nowe oprawki :naughty:

W kazdym razie ja polecam inne rozwiazanie dla amatorow ciecia kosztow zaroweczek pozycyjnych. Zaroweczki H6W np BlueVision kosztuja "troszke" a LEDow z tym mocowaniem nie uswiadczylem ani na Allegro ani w sklepach. Kupilem wiec takie:

549566362_2

Info do zdjecia: Zdjecie jest wklejone tylko jako informacyjne. Ja uzylem dokladnie takiego LEDa, nie wiem czy inne tez beda pasowac.

Pasuja one idealnie w ori mocowanie H6W. Na wcisk mozna je zamontowac uprzednio odginajac druciki LEDa tak aby pasowalo do blaszek w oprawie. Jeden drucik wyginamy na dole rownolegle do dolnej krawedzi a 2 drucik odwijamy na bok po krawedzi. Zaroweczka pasuje super, swieci, nie miga i po testach na dziurawych drogach nie luzuje sie i nie wypada.

Polecam rozwiazanie bo bez kombinowania mozna wsadzic LEDY W5W, ktore sa powszechnie dostepne w odroznieniu do H6W.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten problem rozwiązałem zakładając w ori oprawki H6W Ledy z oprawą BA9S (Dokładnie takie: http://www.natea.pl/product_info.php?cPath=22_31&products_id=45 )

Bez przeróbek nie pasuje ale... szlifujemy jeden z prowadników na gładko i pasuje super.

Zaznaczę że najpierw przez miesiąc jeździłem na próbę z przerobionymi w ten sposób zwykłymi żarówkami 4watt i nic się z nimi nie działo, żadnego przerywania ani braku styku.

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma problemu z fisem ? podaj link gdzie to można kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z FIS'em. Mam tak zrobione (spiłowane 4 watowe do kupienia na kazdej stacji koszt ok 1 pln/szt :naughty: )od grudnia (czyli już ponad 3 m-ce) i wszystko jest OK :good: Z ledami nie próbowałem (Robert wie dlaczego :naughty:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...