Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Nie mogę uruchomić samochodu


richardz82

Rekomendowane odpowiedzi

[A4 B6 AWX]

Od wczoraj nie moge uruchomic pojazdu. Przekrecam kluczyk raz - swieca sie zwyczajnie kontrolki ale jak przekrece drugi raz to jest tylko klikniecie jakby akumulator padl, i po wylaczeniu delikatne drganie wskaznikow predkosci i obrotow.

Sprawdzilem akumulator multimetrem - na wylaczonym wskazuje ok. 11.90 V ale jak przekrece kluczyk raz to napiecie spada - wskazuje tylko 6 V.

Dodam, ze stalo mi sie to po wymianie czujnika wysokiego cisnienia klimatyzacji (G65) - nie wiem czy to byl przypadek czy nie ale zalozylem stary od razu. Sprawdzalem tez kilka dni temu napiecie na pinach w tej wtyczce od tego czujnika i pokazywalo 14V, na srodkowym tez 14 V.

Udalo mi sie wczoraj jeszcze sprawdzic bledy i w centralnej elektryce byl blad 00532 - voltage supply too high (czyli za wysokie napiecie). Dzis juz nie moge bledow sprawdzic..

Czy macie jakies pomysly?

Z gory dziekuje za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopie akumulator wymień / naładuj. Po co tutaj brać w ogóle jakieś VCDS / multimetry skoro ewidentnie masz za słaby akumulator.... Aku powinien mieć 12.5v

14v to w miarę dobre napięcie ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, chyba to akamulator byl rozladowany. Podpialem sie pod inny samochod i uruchomilem bez problemu. Teraz jest naladowany (12,5V  jakos tak) i laduje (13.8V).

Widzisz, myslalem ze 11.9V to praktycznie naladowany, nie rozumialem tylko dlaczego napiecie spada po przekreceniu kluczyka. Myslalem, ze moze cos jebnelo podczas wymiany tego czujnika... Nieistotne juz...

 

Dzieki za pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...