Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chyba znosi na lewo


Marciol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, pytanie może dość głupie ale...

Tydzień temu dopiero zmieniłem koła z zimowych stalówek 195 15" na letnie 235 17" S line'y

Na gładkiej drodze wszystko ok, nie ucieka. Lecz w jakiejś głębszej koleinie czy poprostu połatanej drodze troszkę muszę powalczyć z kierownicą choc to raczej nie są jakieś duże siły, lub np na osiedlowej drodze z kostki brukowej czasami znosi na lewo, pytanie czy poprostu większe i szersze koła tak się zachowują na gorszych drogach czy faktycznie coś może być ?

Dodam że na 15tkach zero takich objawów na jakiejkolwiek drodze

Edytowane przez Marciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam 235/45 17" na lato i na koleinach trzeba trzymać kierownicę bo może zarzucić, więc to raczej norma. Na "łatanej" drodze nie czuć tego tak bardzo.

Skoro znosi auto na 17" to może warto zacząć od sprawdzenia wyważenia kół?

 

Edytowane przez rosati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego teraz mam 225 zamiast 235 , niby nie wiele ale jest dość duża różnica w koleinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2019 o 21:13, rosati napisał:

U siebie mam 235/45 17" na lato i na koleinach trzeba trzymać kierownicę bo może zarzucić, więc to raczej norma. Na "łatanej" drodze nie czuć tego tak bardzo.

Skoro znosi auto na 17" to może warto zacząć od sprawdzenia wyważenia kół?

 

jakoś 2,3 tyg temu dopiero założyłem lato, felgi zmieniałem na inne oraz opony kupowałem nówki u wulkanizatora gdzie też zakładali mi je na felgi ,wyważyli i na auto, więc raczej myślę że z wyważeniem jest ok.

 

Ale fakt faktem znosi tylko na kostce lub czymś podobnym, na gładkiej drodze nic nie znosi w żadną stronę. Więc może faktycznie tak jak mówicie kwestia 235 :) Skoro tak to oki

Zastanawia mnie tylko fakt że znosi tylko i wyłącznie na lewo

Edytowane przez Marciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...