Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Ubywa oleju - 1l/2000 km

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich mam problem z a4 b6 silnik awx po przejechaniu 2000 km ubyło litr oleju . W dolocie też jest go trochę . Turbo Może się kończyć czy to odma ?? Auto mam od niedawna A poprzedni właściciel mówił że turbo jest po regeneracji. 

20190608_151827.jpg

20190608_151402.jpg

Opublikowano

Daj na próbę na jakiś czas rurkę od odmy w butelkę, króciec przy turbo zaślep. Pojeździj i zobacz czy zbiera się olej. Jak nie odkręć rurę od turbo i zobacz stronę gorącą jak wygląda, czy nie jest oblepiona...

Regeneracja to zazwyczaj robota po kosztach... na słabej jakości zamiennikach, więc nie wykluczone, że już to regenerowane turbo popuszcza olej... i trzeba uważać bo w końcu może się rozbiegać bo 1l na 2000km to już sporo...

Zostają jeszcze uszczelniacze zaworowe.

Nie widzisz jakiegoś kopcenia po odpaleniu ? Albo przy mocniejszym deptaniu ? 

 

 

Opublikowano
  • Autor

Jak rano odpalam I tak sobie chodzi na wolnych obrotach z 2 min to jak depne przy ruszaniu widzę chmurę dymu A później już tego nie ma do kolejnego zatrzymania I gdy znowu ruszam to jest dym . Dzięki  za zainteresowanie 

Edytowane przez M@teo

Opublikowano

albo pierscionki , ale to juz musiało być nabite miliony ;) , ale dokładnie tak jak mowił kamil odkreć wydech za turbo i zobacz czy nie ma oleju . Mi jak turbo padało to też diametralnie zwiekszyło sie spalanie oleju . poranny rozruch dym na niebiesko przez okoo minute az sie wypaliło , no i potem przy ruszaniu tez lubiało puścic na niebiesko . A jesli wszystko bedzie jak na te lata auta wporzątku to dodam od siebie że olej też ma duże znaczenie . marka marce nierówna , na jednym oleju pali 1l a na innym 300ml . osobiście odradzam castrola a polecam motula ;) 

Opublikowano
  • Autor

Wydaje mi się że jak by to były pierścienie to by stracil na dynamice .  Jak zdjąlem rure tą przed turbo od strony zimnej to jest zaolejona a z weza który idzie od odmy do dolotu kapie olej . Właśnie najwięcej oleju jest w dolocie rozłączyłem rury między intercoolerem A kolektorem I tam było widać że jest go znacznie więcej  załączyłem wcześniej zdjęcie na którym to widać . Też odpaliłem i odkręciłem korek wlewu oleju to jakas chmurka dymu z niego poleciała z bagnetu to samo . A gdyby turbo padało po gorącej stronie to chyba by nie było oleju w dolocie 

Edytowane przez M@teo

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.